Udinese és a Kézilabda Világa: Eredmények és Események
A sport világában számos izgalmas esemény zajlik párhuzamosan, legyen szó labdarúgásról vagy kézilabdáról. Az alábbiakban áttekintjük az olasz élvonal, a Serie A, valamint a magyar kézilabda bajnokságok és válogatott mérkőzéseinek friss fejleményeit, különös tekintettel az Udinese csapatára és a kézilabda kiemelkedő alakjaira.
Az Udinese a Labdarúgó Serie A-ban
Az olasz A ligában izgalmas fordulók zajlottak, ahol a csapatok helyezéséért folytatott küzdelem folyamatos. Az egyik ilyen fordulóban az Udinese csapata hazai környezetben botlott nagyot, miközben a Napoli is vereséget szenvedett. Az eredmények között szerepelt az Udinese - Sampdoria találkozó, amely 1-2-es vendégsikerrel zárult. A labdarúgás szerelmesei számára fontos hír, hogy a címvédő AC Milan Udinese elleni mérkőzése is a Sport1 műsorán volt látható.

Az olasz bajnokság végén a csapatok helyezései alakulását figyelve az Udinese a 12. helyen zárt. A tabellán látható, hogy a csapat 37 mérkőzésen 12 győzelmet, 8 döntetlent és 17 vereséget szerzett, 39 rúgott és 53 kapott góllal, 44 pontot gyűjtve. Az idei szezon számos izgalmas pillanatot tartogatott, és a következő idényben is folytatódik a harc a bajnoki címért és a nemzetközi kupaszereplésért.
OLASZ SERIE A - AZ ÁLLÁS
(Az adatok a 37. fordulót követően aktuálisak, a záró forduló előtt.)
| Hely. | Csapat | M. | Gy | D | V | L-K | Gk | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Napoli | 37 | 23 | 10 | 4 | 57-27 | +30 | 79 |
| 2. | Internazionale | 37 | 23 | 9 | 5 | 77-35 | +42 | 78 |
| 3. | Atalanta | 37 | 22 | 8 | 7 | 76-34 | +42 | 74 |
| 4. | Juventus | 37 | 17 | 16 | 4 | 55-33 | +22 | 67 |
| 5. | Roma | 37 | 19 | 9 | 9 | 54-35 | +19 | 66 |
| 6. | Lazio | 37 | 18 | 11 | 8 | 61-48 | +13 | 65 |
| 7. | Fiorentina | 37 | 18 | 8 | 11 | 57-39 | +18 | 62 |
| 8. | Bologna | 37 | 16 | 14 | 7 | 56-44 | +12 | 62 |
| 9. | Milan | 37 | 17 | 9 | 11 | 59-43 | +16 | 60 |
| 10. | Como | 37 | 13 | 10 | 14 | 49-50 | -1 | 49 |
| 11. | Torino | 37 | 10 | 14 | 13 | 39-43 | -4 | 44 |
| 12. | Udinese | 37 | 12 | 8 | 17 | 39-53 | -14 | 44 |
| 13. | Genoa | 37 | 9 | 13 | 15 | 34-48 | -14 | 40 |
| 14. | Cagliari | 37 | 9 | 9 | 19 | 40-54 | -14 | 36 |
| 15. | Verona | 37 | 9 | 7 | 21 | 32-65 | -33 | 34 |
| 16. | Parma | 37 | 6 | 15 | 16 | 41-56 | -15 | 33 |
| 17. | Empoli | 37 | 6 | 13 | 18 | 32-57 | -25 | 31 |
| 18. | Lecce | 37 | 7 | 10 | 20 | 26-58 | -32 | 31 |
| 19. | Venezia | 37 | 5 | 14 | 18 | 30-53 | -23 | 29 |
A Kézilabda Világa: Bajnokságok és Magyar Részvétel
Miskolci tudósítás szerint megkezdődött a pontvadászat a férfi kézilabda NB I-ben, az NB II-es bajnokságokban pedig kettős fordulóra került sor a hét végén. A Sport TV augusztustól garantált szórakozást kínál a nézőknek, hiszen négy Bajnokok Ligája-sorozat (férfi és női kézilabda, labdarúgás és jégkorong) mellett számos más sportesemény is feltűnik majd a csatornáin.
NB I és NB II Eredmények
Az NB I férfi küzdelmeiben az Ózd csapata 24-20-ra kapott ki a KOHÁSZ ellen az ózdi városi sportcsarnokban, 1000 néző előtt. A mérkőzés elején felváltva estek a gólok, majd a vendégek szereztek vezetést és egygólos előnnyel vonultak szünetre. Bár az ózdiak a második félidő 14. percében még vezettek 15-14-re, két perc alatt három gólt dobtak a szabolcsiak, eldöntve ezzel a találkozó sorsát. Az ózdiak nem bírtak a nagyszerűen védő Boczákkal, és a vendégek határozottabban is játszottak.

Az NB II női bajnokságban a miskolciak jól játszottak és megérdemelten szerezték meg a két pontot a technikás egriek ellen. Mátészalkán a férfi NB II-ben a Lyukóbányai Bányász 27-24-re kikapott, annak ellenére, hogy az első félidőben nagyszerűen játszottak a vendégek és úgy tűnt, biztos győzelmet aratnak. A második félidőben azonban magukra találtak a hazaiak, a Lyukóbányai Bányász pedig érthetetlenül visszaesett, így veszített.
További NB II-es eredmények:
- Püspökladány - Borsodi Építők Volán 37-12 (férfi). A miskolciak elképzelés nélkül és lélektelenül játszottak, gyengén védekeztek és kihagyták helyzeteiket.
- Hajdúböszörmény - Kazincbarcikai Sütőipari Kinizsi 31-21 (női). A Kinizsinek idegenben nem ment a játék.
- Novaj - Miskolci Honvédkórház 19-19 (női). A vendégek a remekül védő kapusuknak köszönhetik a pontszerzést.
- Fehérgyarmat - Putnoki Városi SE 21-21 (női). A vendégek a lefújás előtt 5 perccel még 3 góllal vezettek.
- Balmazújváros - Putnoki Városi SE 24-18 (férfi). A vendégek támadásaiba pontatlanságok csúsztak, és a jó befejezésekkel is adósak maradtak.
- Putnoki Városi SE - Nyíregyházi Tanárképző 26-19 (női).
- Borsodi Építők Volán - Hajdúböszörmény 27-19 (férfi).
Kézilabda Bajnokok Ligája és Európa-liga
Szeptember elsejétől a jégkorong Bajnokok Ligájában (CHL) is szoríthatunk majd a Hydro Fehérvár AV19-nek. Ezt követően pedig kezdetét veszi a női és férfi kézilabda Bajnokok Ligája. Előbb, szeptember 10-től a hölgyek (Győri Audi ETO KC és FTC-Rail Cargo Hungaria), majd pár nappal később, szeptember 14-től a férfiak (Telekom Veszprém és Pick Szeged) kezdik meg a vetélkedést. Addig sem kell unatkozni, hiszen a BL-ben érdekelt klubcsapatok komoly előkészületi mérkőzéseket és tornákat vívnak, ezek közül több is látható lesz a Sport TV-n.
Emellett az FTC férfi kézilabdacsapata már bemutatkozott a kézilabda Európa-liga első selejtezőkörében, ahol továbbjutott a Nagybánya ellen. Így a Fejér-B.Á.L. Veszprém mellett ott lesz a második körben. A Balatonfüred már a csoportkörben kezdi a sorozatot. Az EL-ben egyébként összesen hét magyar csapat indul.
Lékai Máté visszavonulása a válogatottól
Lékai Máté, a magyar férfi kézilabda-válogatott klasszis irányítója, fontos döntést hozott meg: nem lép többet pályára a nemzeti csapatban. Tizenhat éven keresztül képviselte hazáját, küzdött és ünnepelt a csapattal, és ez az időszak mindennél többet adott neki: barátokat, élményeket és egy olyan közösséget, amely örökre a szívében marad. Két olimpián, hét világbajnokságon és négy Európa-bajnokságon képviselte a magyar színeket.

Lékai Máté az elmúlt bő három évtized egyik legeredményesebb magyar válogatott férfi játékosa, hiszen az egyetlen magyar férfi kézilabdázó, aki egyaránt részese volt a válogatott története legjobb olimpiai (4. hely) és Európa-bajnoki (5. hely) szereplésének. Chema Rodriguez szövetségi kapitány kiemelte, hogy nagy veszteség érte a válogatottat emberi és szakmai értelemben is, hiszen Lékai az utóbbi másfél évtizedben a csapat egyik legmeghatározóbb játékosa volt, egy világklasszis, aki irányítóként a pályán és azon kívül is egyértelmű vezér volt.
Ilyés Ferenc, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke hangsúlyozta, hogy Lékai Mátéról elsősorban, mint egykori válogatottbeli csapattársáról tud beszélni, akivel sok nagy meccset vívtak együtt. A legemlékezetesebb mindannyiuk számára a 2012-es londoni olimpia, és főként annak Izland elleni negyeddöntője, ahol a rendes játékidő végjátékában egészen valószerűtlen módon sikerült egyenlíteni Máté révén, majd a győzelmet is kiharcolták. Már fiatalon is kiemelkedett játékintelligenciája, tehetsége, küzdőszelleme révén, és ezt több mint másfél évtizeden keresztül a válogatott szolgálatába állította - ezért a magyar kézilabdázás mindig hálás lehet neki. Ilyés Ferenc átérzi és megérti Lékai Máté döntését, mivel egykori játékosként tudja, előbb-utóbb eljön az az idő, amikor már nehezebben viseljük a terhelést.
tags: #odineze #kezilabda #csapata





