Gödöllői Röplabda Club

Az Ózdi Kohász 2018/2019-es labdarúgó szezonja

2026.06.19

Az Ózdi Kohász labdarúgócsapata a 2018/2019-es szezonban a magyar labdarúgás alsóbb osztályában, a Megyei Bajnokság I küzdelmeiben vett részt. Ez a bajnokság a magyar labdarúgó-piramis negyedik szintjét képviseli, ahol a regionális futballélet meghatározó csapatai mérik össze erejüket.

A csapat, mint ahogyan azt a "Megyei Bajnokság I (4." megjelölés is mutatja, a megyei első osztályban játszott, amely a helyi labdarúgás gerincét adja. A 2019/2020-as szezon is a labdarúgó megyei I. osztályban kezdődött el, ami azt jelenti, hogy a 2018/2019-es idény közvetlenül ezt előzte meg, hasonlóan dinamikus és kihívásokkal teli volt a regionális bajnokságokban.

A magyar labdarúgó bajnoki rendszer felépítése és szintjei

A magyar labdarúgó bajnokságok általános felépítése

A magyar labdarúgó bajnoki rendszer több szintre tagolódik, a legmagasabb osztálytól egészen a regionális, megyei ligákig. Ez a hierarchia biztosítja a folyamatos versenyt és a tehetségek fejlődését az ország egész területén. Az alábbi táblázat bemutatja a bajnokságok szintek szerinti felosztását, a forrásanyagban található adatok alapján:

A magyar labdarúgó bajnokságok szintek szerint (a draft alapján)
Bajnokság neve Szint
NB I 1.
NB I B 2.
NB II 2.
NB II - Kelet 2.
NB III 3.
NB III - Kelet 3.
Területi Bajnokság 3.
Megyei Bajnokság I 4.

Ezek a szintek adják meg a keretet a magyar labdarúgás számára, biztosítva a feljutás és kiesés rendszerét, valamint a klubok közötti versenyben való előrelépési lehetőséget, legyen szó akár az élvonalról, akár a regionális küzdelmekről.

Labdarúgó klubok felkészülése és utánpótlás-nevelése

Az olyan labdarúgócsapatok, mint az Ózdi Kohász, kulcsfontosságú szerepet játszanak a helyi közösségek életében és a fiatal labdarúgók nevelésében. A csapatok rendszeres edzésekkel és felkészülési mérkőzésekkel készülnek a bajnoki szezonra és annak tavaszi fordulóira.

Jó példa erre az Eger SE NB III-as labdarúgó csapata, mely a tréningek mellett edzőmérkőzésekkel is készül a bajnokság tavaszi fordulóira. Hasonlóan, az Eger SE második együttese is a tréningek mellett edzőmeccsekkel készül a 2020/21-es szezon tavaszi felvonására. Ezek a gyakorlatok rávilágítanak a folyamatos fizikai és taktikai felkészülés fontosságára, ami jellemző az alsóbb osztályú labdarúgásra is.

Edzésen lévő fiatal labdarúgók

Az utánpótlás-nevelés is kiemelten fontos terület. Az ország 37 legjobb utánpótlás nevelő klubja között szerepel az Eger SE is, hiszen úgynevezett „B” Tehetség Központ minősítést kapott. Ez a tény rávilágít arra, hogy a regionális és alsóbb osztályú klubok is jelentősen hozzájárulnak a magyar labdarúgás jövőjéhez, akár közvetlenül a játékosok képzésével, akár a sportinfrastruktúra és a helyi sportélet fenntartásával.

tags: #ozdi #kohasz #foci #20182019 #es #szezon

Népszerű bejegyzések:

GRC