MLSZ Információk: Női és Utánpótlás Labdarúgás Papp és Dóra Nevekkel
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) folyamatosan kiemelt figyelmet fordít a női és utánpótlás labdarúgás fejlesztésére és támogatására, amelynek keretében számos eseményt szervez, és figyelemmel kíséri a fiatal tehetségek, köztük a Papp és Dóra nevet viselő játékosok fejlődését.
A Női Labdarúgás Napja az MLSZ Szervezésében (2017)
A Magyar Labdarúgó Szövetség szerdán, április 5-én, Telkiben rendezte meg a Női Labdarúgás Napját. A helyszín és az időpont hagyományosnak tekinthető, hiszen harmadszor került sor ilyen rendezvényre. Az első alkalommal a magyar női labdarúgó-válogatott első mérkőzésére, az NSZK elleni 1-0-s győzelemre emlékezve, az akkori játékosokat ünnepelte a szövetség.
Az eseményen idén is változatos programra számíthattak a kilátogatók, amely azt is célozta, hogy minél több korosztály pályára léphessen. Játszottak majd - félpályán - U14-es csapatok, és három válogatottunk is megmutatta magát. Délben a Schumi Dorottya által irányított U16-os válogatott játszott Székelyföld hasonló korosztályú csapatával, 14 órától pedig B-válogatottunk találkozott Székelyföld csapatával.

A Magyar Női Labdarúgó-válogatott Küzdelmei
A magyar női labdarúgó-válogatott az elmúlt tizennyolc évben tizenegy alkalommal találkozott Szlovénia legjobb női tizenegyével, ezeken a meccseken kilenc győzelem mellett két döntetlent ért el. A két csapat első összecsapásán, 1999-ben a mieink 9-0-ra nyertek, azon a találkozón a mai válogatott szövetségi kapitánya, Markó Edina és jelenlegi segítője, Mester Kata is a hálóba talált.
Markó Edina számára egy másik mérkőzés is emlékezetes a szlovénok ellen: 2004-ben, a válogatottbeli búcsúmeccsén is Szlovénia volt az ellenfél, akkor 4-1-re győztünk. A szövetségi kapitány kiemelte: „Fontos, hogy folytassuk azt a munkát, amit a Ciprus Kupán elkezdtünk, most lehetőségünk van arra, hogy bővebb kerettel készüljünk a találkozóra, és megnézzünk olyan játékosokat is, akik márciusban nem voltak velünk Cipruson.” Hozzátette: „A szlovénok sokat fejlődtek az elmúlt években, nem szabad abból kiindulni, milyen eredményeket értünk el ellenük évekkel ezelőtt. Nemcsak az Eb-selejtezős eredményeik mutatják azt, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hanem a keretük erőssége is: több olyan labdarúgó szerepel náluk, akik erős bajnokságokban játszanak fontos szerepet. Úgy lépünk pályára, mintha egy vb-selejtezőt játszanánk, ezért a lehető legerősebb összetételben állunk majd ki a találkozóra.”
„Örülök, hogy minden játékos megkaphatja a lehetőséget a bizonyításra, vagy a szlovénok, vagy a székely válogatott elleni mérkőzésen” - fejezte ki Markó Edina elégedettségét. A válogatottban Szabó Viktória és Vágó Fanni is szerepeltek.
Magyarország - Üzbegisztán | 3-0 | Női A-Válogatott 1. mérkőzés | MLSZTV
A Jövő Tehetségei: Papp és Dóra Nevek az Utánpótlásban (2025)
A 2025-ös szezonban számos utánpótlás mérkőzésen bizonyítottak a fiatal labdarúgók, köztük több olyan játékos is, akik a "Papp" vagy "Dóra" nevet viselik, és aktívan részt vesznek az MLSZ által szervezett bajnokságokban.

ZTE FC Női és Leány Csapatok Eredményei
A ZTE FC női együttese vereséget szenvedett a bajnokesélyes Dunaújváros ellen a Női NB II-ben 2025. szeptember 14-én, 3-1 arányban. A mérkőzésen az időjárás sem kedvezett, hatalmas eső, mennydörgés és villámlás kísérte a derbit. A hazaiak a 71., 78. és 83. percben szerezték góljaikat. A ZTE gólját Széplaki szerezte. Az edző elmondása szerint: „Tudtuk, hogy nehéz mérkőzésre számíthatunk, mellette pedig az időjárás sem volt kegyes hozzánk. ...A félidő közepére mi is megérkeztünk, saját játékunkat játszva többször bevehettük volna a hazaiak kapuját, de vagy a csúszós talaj, vagy a hazaiak kapusa kifogott rajtunk. ...A végén aztán nekünk is jutott egy találat, Széplaki emelését a hazai kapus nem tudta hárítani. Az eredmény ellenére is büszke vagyok csapatomra!”
A ZTE FC U19-es leány korosztálya győzelemmel kezdte a bajnokságot 2025. szeptember 13-án a Tatabányai SC ellen 3-1 arányban. Kiss Jázmin a 9., Gumhert Noémi pedig a 21. percben volt eredményes. A csapat összeállításában szerepelt többek között: 1 KÁMÁN - 2 KISS (70’ SÜLE) - 4 SZÉLL - 6 HORVÁTH K. - 7 MIKLÓS - 13 SIMON (57’ HORVÁTH N.) - 16 GUMHERT - 17 NÉMETH - 18 POLATER - 19 GERENCSÉR - 21 HORVÁTH P. Emellett egy további játékos, PAPP PA. is feltűnt a csapat keretében, a 4-es számmal. Az edző a mérkőzésről elmondta: „Az első félidőben gyorsan átvettük a játék irányítását, ügyes támadásokat vezettünk a széleken és a tengelyben egyaránt. ...Összességében megérdemeltük a győzelmet, a lehetőségeinket kellett volna kihasználni az első félidőben akkor nem lett volna ilyen izgalmas a vége.”
A ZTE FC U16-os leány korosztálya is győzelmet ünnepelhetett 2025. szeptember 13-án, Veszprémben, ahol 5-1-re verték a Veszprémi FC USE csapatát. Tarsoly Hanna remek napot fogott ki, két gólt is szerzett. A második játékrész elején szépítettek a hazaiak, de egy perccel később Németh Dóra Tiara talált kapuba, majd Polgár Hanna is feliratkozott a gólszerzők közé. Az edző a csapat teljesítményéről: „15 perc kellett ahhoz, hogy teljesen magunkhoz ragadjuk a mérkőzés irányítását. ...Itt már éreztem a lányokon a nyugodtságot és az elszántságot. ...Örülök neki, hogy sikerült átmentenünk a múlt hétvégi Fehérvár elleni meccsünk második félidejének játékát. Elégedett voltam a lányok teljesítményével, hozzáállásával és azzal, hogy gyakorlatilag végig nyomás alatt tartottuk a hazai kaput, aminek 5 gól lett az eredménye.”
Az U14-es leány korosztály vereséget szenvedett 2025. szeptember 14-én a Györladaméri KSE ellen 3-1-re. A két kapott gólra csupán az 56. percben érkezett válasz. Az edző így jellemezte a mérkőzést: „Nagyon álmosan, enerváltan kezdtük a mérkőzést. ...Sok rossz döntést hoztunk és az ellenfél 2 támadásából gólt rúgott, de ők vezették a veszélyesebb akciókat, mi csak ritkán jutottunk el kapura lövésig. A harmadik és negyedik negyed már a miénk volt. Feljavult a játék, a döntések jobbak lettek, helyzeteket dolgoztunk ki.”
Újpest Utánpótlás Eredmények: Kiemelt Szerepben a Lány Csapatok
Újabb sűrű héten van túl az újpesti utánpótlás 2025. április 14-én, amely 25 mérkőzéséből 16-ot megnyert, kilenc vereség mellett. Lőtt gólokból most sem volt hiány, hiszen 106-szor voltak eredményesek a lila-fehérek. Különösen kiemelkedőek voltak a lány csapatok teljesítményei az MLSZ bajnokságokban.
Az Újpest U19-es leány csapata az MLSZ Észak-Keleti csoportjában, a 12. fordulóban 1-2-es vereséget szenvedett a DVSC-DEAC ellen. A hazaiak egyetlen gólját Sallai Nikoletta Dóra szerezte a 18. percben.
Szintén az U19-es leány korosztályban, az MLSZ Dél-Nyugati csoportjának 13. fordulójában az Újpest Csíkos csapata impozáns 6-0-ás győzelmet aratott a Kelen SC vendégeként. Ezen a mérkőzésen több fiatal tehetség is gólt szerzett: Kovács Henrietta Erzsébet (3., 85.), Horváth Dóra Piroska (22.), Szijjártó Lili (33.), Kozák Dorka (38.), Almásy Dorka Jázmin (55.).
Az Újpest U16-os leány csapata az MLSZ Dél-Keleti csoportjában, a 15. fordulóban 7-0-ra diadalmaskodott a Budapest Honvéd FC otthonában. A gólgyártók között szerepelt Soós Réka (2., 12., 49.), Zachar Sára Viktória (7., 42.), Vranek Kitti Lara (10.) és Miklósvári Luca Virág (16.).

A Dóra Keresztnevet Viselő Játékosok Adatai (Utánpótlás)
Az alábbi táblázatban összefoglaltuk a legutóbbi mérkőzéseken kiemelkedő, "Dóra" nevet viselő játékosokat és teljesítményeiket:
| Játékos neve | Csapat | Korosztály | Mérkőzés / Dátum | Gólok száma |
|---|---|---|---|---|
| Németh Dóra Tiara | ZTE FC | U16 leány | Veszprémi FC USE - ZTE FC (2025.09.13.) | 1 |
| Sallai Nikoletta Dóra | Újpest | U19 leány | Újpest - DVSC-DEAC (2025.04.14.) | 1 |
| Horváth Dóra Piroska | Újpest Csíkos | U19 leány | Kelen SC - Újpest Csíkos (2025.04.14.) | 1 |
| Kozák Dorka | Újpest Csíkos | U19 leány | Kelen SC - Újpest Csíkos (2025.04.14.) | 1 |
Egyéb Fontos Utánpótlás Eredmények a ZTE és Újpest Csapatoknál
A felnőtt csapatok között is történt kiemelkedő eredmény: a ZTE FC felnőtt csapata történelmi sikert aratott a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában 2025. szeptember 13-án, 13-0 arányban legyőzve a SWISS KRONO-Vásárosnamény csapatát. Ez a klub fennállása óta csupán egyszer, 1938 tavaszán történt meg hasonlóan nagy arányban. Daniel Lima háromszor volt eredményes, mellette Skribek Alen, Joao Victor, Bodnár Gergő, Maxsuell Alegria, Klausz Milán, Diego Borges, Csonka András és Stefan Bitca is betaláltak. A hazai játékos, Géci István kétszer talált saját kapujába. Nuno Campos edző elégedetten nyilatkozott: „Teljesítettük a feladatunkat, és meggyőző győzelmet arattunk. Nagyon elégedett vagyok a játékosaimmal, hiszen rendkívül komolyan, fegyelmezetten és hozzáértően játszottak, miközben tiszteletben tartották az ellenfelet is. Ezt a sikerből fakadó lendületet most a bajnoki mérkőzésekre kell továbbvinnünk.”
A ZTE FC II. második együttese négy forduló után is veretlen volt a Zala Vármegyei I. osztályban, miután 2025. szeptember 13-án 2-0-ra győzött a ZNET Telekom Becsehely SE otthonában. Az első gólszerző ismételten David Leonardy volt. Az edző elégedett volt a mérkőzéssel: „Kemény 90 perc volt, de a csapat jól helytállt egy nehéz mérkőzésen, az ellenfél jól szervezett volt. ...A mérkőzésterv működött, de még sokat kell fejlődnünk. Kíméletlennek kell lennünk, és be kell rúgnunk a helyzeteinket.”
Az U19-es korosztály a Főnix Gold FC otthonában 1-1-es döntetlennel zárt 2025. szeptember 12-én. Virág Ádám a 81. percben juttatta előnyhöz az együttest. Az edző szerint „Nagyszerű körülmények, nagyszerű játékvezetés, igazságos pontosztozkodás. Egy változatos mérkőzésen vagyunk túl. ...Örülök, mert sikerült újfent gólt szereznünk, és idegenben is megvolt az esélyünk a győzelemre.”
A ZTE FC U17-es csapata továbbra is pont nélkül szerepelt a bajnokságban 2025. szeptember 13-án, miután 1-3-ra kikapott az Illés Akadémiától. A vezetést büntetőből Lakos Mihály szerezte meg. Az edző megjegyezte: „A játék képe alapján több járt volna. Korán vezetést szereztünk büntetőből, majd több helyzetet is kidolgoztunk, de sajnos kimaradtak a lehetőségeink. Ellenfelünk vitatott szituációkból szerzett gólokat, mi pedig ismét nem tudtuk kihasználni a ziccereinket.”
Az U16-os korosztálynak megvoltak a lehetőségei, de a pontszerzés nem sikerült 2025. szeptember 13-án, 1-3-as vereséget szenvedtek a Vasas Kubala Akadémiától. Besenczki Krisztián góljával sikerült egyenlíteni, de az angyalföldiek végül nyertek. Az edző sajnálta a srácokat: „Nagy iramban kezdődött a mérkőzés... Sajnáltam a srácokat, mert nagy melót tettek a mérkőzésbe és talán a döntetlen igazságosabb lett volna, viszont ezt a sportot nem erre játsszák.”
Az U15-ös együttes 2025. szeptember 13-án a III. KER TVE otthonában szerzett pontot. Rostási Olivér a 49. percben talált be. Az edző gratulált a fiúknak: „Gratulálok a fiúknak mert jó felfogásban kezdtünk és játszottuk végig a mérkőzést. Játékban is tudtunk dominálni és helyzeteket kidolgozni, miközben igyekeztünk végig kontroll alatt tartani az ellenfél veszélyes támadóit.”
Az U14-es korosztály nyolc gólos mérkőzésen tartotta itthon a három pontot 2025. szeptember 13-án, 5-3-ra legyőzve a VFC USE csapatát. Láng Levente, Borbás Bence, Dervalics Ádám és Rodek Gorán voltak az eredményesek. Az edző elégedett volt: „Az első perctől kezdve átvettük a mérkőzés irányítását, góljaink mellett több nagyobb lehetőséget, helyzetet ki tudtunk alakitani.”
Az Újpest Futsal U19-es csapata az MLSZ Közép csoport 16. fordulójában 11-3-ra győzött a VS Dunakeszi ellen. A gólokat Cseh Ádám (3), Brandner Dániel Gyula (4), Temesi Boldizsár Huba (2), Mukai Yukumo és Soós Levente szerezték.
Az Újpest U17-es csapata 3-1-es vereséget szenvedett a ZTE FC ellen az MLSZ Alap 16. fordulójában, egyetlen góljukat Oláh Tamás Bendegúz szerezte. Az Újpest U15-ös csapata 1-0-ra verte a Kelen SC-t az MLSZ Alap 17. fordulójában, Nádasi-Szabó Domonkos találatával. Az Újpest U14-es csapata az MLSZ Alap Keleti csoport 19. fordulójában 3-1-re győzött a BVSC-Zugló ellen, Ruttkay Zoltán András (2) és Vályi-Nagy Ádám góljaival.
Az Újpest U13-as csapata az MLSZ Dél-Keleti csoport 20. fordulójában 4-1-re verte a Békéscsaba 1912 Előre SE-t, Sólyom Dominik, Sidó Zente Nimród (2) és Gárdos Bálint góljaival. Az Újpest U12-es csapata szintén a Békéscsaba 1912 Előre SE ellen nyert 3-2-re az MLSZ Dél-Keleti csoport 20. fordulójában, Kőhalmi Martin, Arany Milán és Endrődi Márk góljaival.





