Feszült madridi derbi és Bajnokok Ligája-kudarcok: Mi történt a fővárosi óriásokkal?
Az Atlético Madrid és a Real Madrid egymás elleni, botrányokkal tarkított derbivel hangolt a Bajnokok Ligája második fordulójára, s a BL-meccsekben sem volt túl sok köszönet egyik oldalon sem. A címvédő Real 1-0-ra kapott ki a francia Lille vendégeként, az Atlético pedig 4-0-s pofonba szaladt bele a portugál Benfica otthonában. Sem Carlo Ancelotti, sem Diego Simeone nem keresett kifogásokat a vereség után.

Lassú Real és botrányos bajnoki
Talán a csapatokat is megviselte a vasárnap esti, elhúzódó derbi. Az Atlético Madrid és a Real Madrid múlt hétvégi bajnokiját félbe kellett szakítani az Atlético-szurkolók dobálása miatt, különösen Thibaut Courtois kapott hideget-meleget a Matracosok drukkereitől. A botrányos találkozó végül 1-1-gyel ért véget.
A Real Madrid harminchét meccses veretlenségi sorozattal a háta mögött várta a Lille elleni, szerda esti BL-meccset. Franciaországban azonban nem játszott jól Carlo Ancelotti csapata, az olasz mester nem finomkodott a vereség után: „Rossz meccs volt. Minden szempontból gyengék voltunk. Nem alakítottunk ki lehetőségeket, lassan járattuk a labdát, ötlettelenek voltunk” - mondta el Ancelotti.
Atlético: Súlyos vereség Lisszabonban
Ha a Real Madrid rosszul játszott, akkor mit szóljanak az Atlético drukkerei: Diego Simeone edzői karrierje egyik legsúlyosabb vereségét szenvedte el szerda este. A „Matracosok” 4-0-ra kaptak ki a Benfica vendégeként. Érdekes, hogy Simeone legnagyobb pofonjait rendre a BL-ben kapja, korábban a Borussia Dortmund és a Bayern München ellen szenvedett 4-0-s vereséget az Atlético kispadján.

„Enyém a felelősség. Megpróbáltam valamit, de ennek nem lett eredménye. A második félidő elején nagyon gyorsan jött a büntető, 2-0-s hátrányba kerültünk, és nem volt válaszunk. Gratulálunk az ellenfélnek, nagyon jó meccset játszottak, minden hibánkra lecsaptak” - sietett leszögezni Simeone, aki már majdnem tizenhárom éve irányítja az Atléticót.
Statisztikai áttekintés a BL-fordulóból
A szerdai játéknap több meglepetést is hozott. Az alábbi táblázat a legfontosabb mérkőzések eredményeit foglalja össze:
| Mérkőzés | Végeredmény |
|---|---|
| Benfica - Atlético Madrid | 4-0 |
| Lille - Real Madrid | 1-0 |
| Aston Villa - Bayern München | 1-0 |
| Sahtar Donyeck - Atalanta | 0-3 |
| Girona - Feyenoord | 2-3 |
Példátlan káosz a Real Madridnál 🔥🔥🔥
Vinícius Júnior és a derbik feszültsége
A két madridi csapat közötti rivalizálás nem új keletű, és gyakran a pályán kívüli események is borzolják a kedélyeket. A korábbi derbik során Vinícius Júnior és Diego Simeone verbális csatái, valamint a játékosok közötti szabálytalanságok rendszeresen a címlapokra kerültek. A brazil támadó gyakran a provokáció határán mozog, ami tovább élezi az amúgy is ellenséges hangulatot a városi riválisok között.
Érdekesség, hogy a Real Madrid sikeresebb volt a közelmúltban, de a statisztikák és a formaingadozások jól mutatják, hogy még a legnagyobb klubok is képesek váratlan vereségeket szenvedni, ha nem a megfelelő koncentrációval lépnek pályára a Bajnokok Ligája színpadán.
tags: #real #madrid #atletico #madrid #osszefoglalo #majus





