Az AVUS vízilabda-csapatának felkészülése és kerete az OB I-es szezonra
A 2019-es OB I-es vízilabda-bajnokság izgalmas nyitányán szerdán 19 órakor az Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sportegyesület (AVUS) a BVSC-t fogadja. Az aligátorok az előző bajnokságot a 12. helyen zárták, és az új szezon előtt jelentős változásokon mentek keresztül a keretükben.

Jelentős játékosmozgás az Aligátoroknál
A nyári átigazolási időszakban nagy volt a játékosmozgás az AVUS-nál, ami alapjaiban formálta át a csapat összetételét. Összesen hatan távoztak a vasiaktól, miközben hét új játékos érkezett a klubhoz, hogy megerősítse a keretet az előttünk álló kihívásokra.
Távozó és érkező játékosok áttekintése
Az alábbi táblázat részletezi az AVUS csapatából távozó, valamint a kerethez csatlakozó játékosokat:
| Kategória | Játékos neve | Honnan/Hová |
|---|---|---|
| Távozó | Ivan Basara | Szentes |
| Távozó | Baj Marcell | Kaposvár |
| Távozó | Takács Kristóf | Tatabánya |
| Távozó | Garancsy András | Tatabánya |
| Távozó | Kiss Csaba | Szeged |
| Távozó | Kurucz Barnabás | Sopron (valószínűleg) / AVUS utánpótlás edző |
| Érkező | Szőke Szabolcs | Miskolc |
| Érkező | Szabó Bence | Vasas |
| Érkező | Turnai Bálint | KSI |
| Érkező | Szőke Benedek | BVSC |
| Érkező | Sebestyén Balázs | Pécs |
| Érkező | Luka Jovanovics | Medvescak Zagreb |
| Érkező | Marnitz Gergő | Montpellier (hazatérő) |

Matajsz Márk edző gondolatai a felkészülésről és a célokról
Matajsz Márk együttese a nyáron öt napot Szentesen edzőtáborozott és felkészülési meccseket is vívott, hogy a lehető legjobb formában kezdje a bajnokságot. Az edző a változásokról és a csapat kilátásairól az alábbiakat mondta:
„Új csapatot építünk, sok munka vár még ránk” - mondta Matajsz Márk, az AVUS edzője. Hozzátette: „Türelemre van szükségünk, és a játékosoknak is türelmesnek kell lenniük saját magukkal szemben. Hosszú és nehéz szezon előtt állunk, kiegyenlített a mezőny, gyakorlatilag bárki legyőzhet bárkit.” Az edző kitért a játékstílusra is: „Több fizikálisan erős játékosunk távozott, most gyorsabb, mozgékonyabb vízilabdát tudunk játszani.” A célkitűzések kapcsán pedig hangsúlyozta: „A célokról még korai beszélni, a biztos bentmaradáson túl egyelőre más elvárásom nincs a csapattal szemben.”

Az ellenfél: BVSC
A szerdai ellenfél, a BVSC is változásokon esett át. Ami szerdai ellenfelünket illeti, három játékosuk távozott, helyükre az utánpótlásból érkeztek pólósok. A BVSC-t erősíti a korábbi válogatott, rutinos Pásztor Mátyás. Az AVUS edzője szerint: „Nagy múltú, erős csapat ellen játszunk, a fővárosiak a meccs esélyesei.”
FTC vs. Pro Recco összefoglaló - Vízilabda magazin nr. 173 | 2026.03.12.
Az AVUS kerete
Az AVUS csapata az alábbi játékosokkal várja a bajnoki rajtot:
- Horváth Alex - kapus
- Kovács Barnabás - kapus
- (A mezőnyjátékosok teljes listája a rendelkezésre álló információk alapján nem ismert.)
tags: #sagi #benjamin #vizilabda





