Gödöllői Röplabda Club

Tóth Mihály távozása az MTK női labdarúgócsapatának éléről

2026.06.22

Kevesebb mint öt hónap után változás történt az MTK női labdarúgócsapatának vezetőedzői posztján. Tóth Mihály, a 46 éves szakember, elhagyta a kék-fehér klubot, hogy a Vasas szakmai stábjában folytassa munkáját Kuttor Attila segítőjeként. A bejelentést maga az MTK tette közzé hivatalos honlapján. Érdemes megjegyezni, hogy Tóth Mihály és Kuttor Attila korábban már együtt dolgoztak Mezőkövesden, így a közös munka nem lesz ismeretlen számukra.

Tóth Mihály portréja edzői szerepben

Az MTK vezetőségének álláspontja és Tóth Mihály munkája

Az MTK vezetősége elégedetten tekintett vissza Tóth Mihály eddigi munkájára, amit Csopaki István szakágvezető is megerősített a klub honlapján. „Fontos hangsúlyozni, hogy klubunk elégedett volt Tóth Mihály eddigi munkájával, így természetesen nyitottak voltunk a folytatásra, de megértéssel fogadjuk a döntését” - idézi a honlap a szakágvezetőt.

MTK női labdarúgócsapat edzés közben

Tóth Mihály eredményei az MTK-nál

Tóth Mihály irányítása alatt a kék-fehér csapat jelentős sikereket ért el a rövid idő ellenére. A női NB I alapszakaszát megnyerték, bizonyítva erejüket és felkészültségüket a bajnokságban. Azonban a bajnoki címért vívott döntőben a Ferencvárossal szemben alulmaradtak 2-0-s összesítéssel.

A Magyar Kupában is figyelemre méltó teljesítményt nyújtottak, egészen az elődöntőig jutottak. Itt szintén a Ferencváros bizonyult erősebbnek, véget vetve az MTK kupamenetelésének. Ezek az eredmények rávilágítanak arra, hogy Tóth Mihály vezetésével a csapat stabil és versenyképes teljesítményt nyújtott a hazai porondon.

Összefoglaló Tóth Mihály MTK-s mérlegéről

Az alábbi táblázat részletesebben bemutatja Tóth Mihály vezetőedzői időszakának legfontosabb eredményeit az MTK női labdarúgócsapatánál:

Eredmény Verseny Megjegyzés
Alapszakaszgyőzelem Női NB I Az alapszakasz első helyezettjeként fejezték be
Bajnoki döntős Női NB I 2-0-s összesítéssel kikaptak a Ferencvárostól
Elődöntős Magyar Kupa A Ferencváros ejtette ki a csapatot

Tóth Mihály távozása új fejezetet nyit mind a saját pályafutásában, mind az MTK női labdarúgócsapatának életében, amelynek most új vezetőedzőt kell keresnie a további célok eléréséhez.

Labdarúgó edzőváltást szimbolizáló kép

tags: #toth #judit #mtk

Népszerű bejegyzések:

GRC