Gödöllői Röplabda Club

Információk a Túrkeve és a környékbeli labdarúgó mérkőzésekről

2026.05.28

A megyei másodosztályú bajnokság küzdelmei a tizenkilencedik forduló mérkőzéseivel folytatódtak, azonban a koronavírus terjedésének megelőzése érdekében kihirdetett veszélyhelyzet miatt zárt kapuk mögött játszottak a csapatok. Néhány egyesület nem vállalta a játékot a kialakult helyzet miatt, így két mérkőzés el is maradt. Ezeket a találkozókat később pótolják: a Jászszentandrás-Túrkeve, valamint a Cibakháza-Tiszagyenda mérkőzést a jelenlegi információk szerint április 16-án 16 órakor játsszák le, amennyiben addigra elrendelik a bajnokság folytatását.

foci mérkőzés hangulat

A bajnokság állása és a mesterlövészek

A megyei másodosztályú bajnokságban tizenkilenc fordulót követően a csapatok teljesítménye alapján az alábbi sorrend alakult ki:

  • 1. Martfű (38 pont)
  • 2. Kunszentmárton (36 pont)
  • 3. Rákóczifalva (32 pont)
  • 4. Tiszaszentimre (30 pont)
  • 5. Tiszagyenda (29 pont)
  • 11. Túrkeve (15 pont)

A góllövőlistát tekintve több játékos is kiemelkedő teljesítményt nyújtott a szezon során. A rangsor élén Nagy Ferenc (Tiszaszentimre) áll 25 góllal, őt követi Baranyi László (Jászszentandrás) 17 találattal, majd Tajti Norbert (Jászapáti) 16 góllal.

labdarúgó bajnokság tabellája

A legutóbbi forduló eredményei

A tizenkilencedik fordulóban több izgalmas, bár zárt kapus mérkőzést is rendeztek:

  • Szászberek - Tiszajenő 0-1: A hazaiak domináltak a mérkőzésen, de a vendégek megnyerték azt.
  • Rákóczifalva - Cserkeszőlő 0-0: Gyenge színvonalú meccsen a hazai csapat hiába játszott mezőnyfölényben, nem tudott helyzeteket kialakítani.
  • Kunszentmárton - Martfű 0-1: A második játékrészben a vendégek felpörgették a játékot, és egy szerencsés góllal megszerezték a vezetést.
  • Jászboldogháza - Jászapáti 1-8: A Jászapáti fölényes győzelmet aratott, Tajti Norbert egymaga öt gólt szerzett.

Az MLSZ hétfőn minden versenysorozatát felfüggesztette, így nem tudni, mikor folytatódnak majd a megyei bajnokságok. A sportegyesületek támogatásával kapcsolatban érdemes megjegyezni, hogy az MLSZ három év alatt 31,8 milliárd forintot kapott, a fociegyesületek listáját pedig toronymagasan Felcsút vezeti, amely 2011 óta 11 milliárd forint támogatást zsebelhetett be.

tags: #turkeve #es #csepa #foci

Népszerű bejegyzések:

GRC