ZTE FC és a Budapest Honvéd Összecsapásai: Részletes Elemzés és Csapatinformációk
A Zalaegerszegi Torna Egylet (ZTE FC) labdarúgócsapata számára a közelmúlt eseményei számos izgalmas pillanatot tartogattak, különös tekintettel a MOL Magyar Kupa menetelésére és a Budapest Honvéd elleni, sorsdöntő elődöntőre. Ezen felül a klub folyamatosan erősíti keretét, tehetséges fiatalokat épít be, és aktívan részt vesz a közösségi életben.
A MOL Magyar Kupa Elődöntője: ZTE FC - Budapest Honvéd
A MOL Magyar Kupa 2025/26-os kiírásának 7. fordulójában, április 21-én a Budapest Honvéd FC együttesével csapott össze a ZTE FC a döntőbe jutásért. Ez a mérkőzés a szezon egyik legfontosabb eseménye volt, hiszen arról döntött, melyik csapat léphet majd pályára a május 9-i kupadöntőn, a budapesti Puskás Arénában.
A mérkőzés első félidejében a házigazda kispestiek eltüntették a két csapat közti osztálykülönbséget, a ZTE nem tudott jelentős fölényt kiharcolni magának. Aktívabb volt az első félidőben a hazai csapat, legalábbis ami a támadójátékot illeti, mert bár labdabirtoklásban csupán minimális volt a különbség a Honvéd javára, a helyzetek kialakításában jobb volt, mint riválisa. A zalaiak játéka túlzottan türelmesnek tűnt, ritkán mutattak valamit abból a kombinatív futballból, amelyet a bajnokságban megszokhattak a szurkolóik. A kispestiek főleg a széleken vezettek sokat ígérő akciókat, a középre adott labdákból pedig gyakran alakultak ki veszélyes szituációk a ZTE kapuja előtt. A szünet előtt ráadásul a hazaiak kihasználtak egy hatalmas hibát, és Pauljevics révén a 44. percben megszerezték a vezetést. A Honvéd a félidő hajrájában szerzett vezetésével vonulhatott pihenőre.
A második félidőben feljavult a ZTE játéka, Dúzs kapus azonban minden alkalommal védett. A zalaiak a végén nagy erőket mozgósítottak a gólszerzés érdekében, és az utolsó pillanatban, a 93. percben Joao Victor látványos góljával sikerült kiegyenlíteniük. Ahogy haladt előre az idő, úgy váltak egyre feszültebbé a felek, a játékvezetőnek a kispadon helyet foglalóknak is ki kellett osztania lapokat. A pályán mindeközben kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, a Honvéd újfent letámadással rukkolt elő, a ZTE pedig gyors ellenakciókat igyekezett vezetni.
Hosszabbítás és Tizenegyespárbaj
Következett a kétszer 15 perces hosszabbítás, amelynek a második percében Alfonso vezetéshez juttatta a ZTE-t. Nem sokkal később viszont a Honvédnak összejött az egyenlítés, a 101. percben Szamosi Ádám góljával. Több gólt nem hozott a hosszabbítás, így tizenegyesek döntötték el a párharcot. A ZTE-nél senki sem hibázott, a Honvéd lövői közül azonban Szabó Alex nem tudta bevenni a kaput, így az élvonalbeli együttes jutott a május 9-i döntőbe.
A zalaiak történetük során harmadszor léphettek majd pályára a trófeáért, amelyet eddig egyszer, 2023-ban hódítottak el. A MOL Magyar Kupa 2026-os fináléjában Ferencvárosi TC - ZTE FC mérkőzést rendeznek, amely május 9-én, 18 órakor kezdődik Budapesten, a Puskás Arénában.

A MOL Magyar Kupa Elődöntő Kezdőcsapatai és Cseréi
Az alábbi táblázat részletezi a ZTE FC és a Budapest Honvéd kezdőcsapatait, valamint a mérkőzésen történt cseréket a kupaelődöntőben:
| Csapat | Játékosok | Gólszerzők | Sárga lapok |
|---|---|---|---|
| BP. HONVÉD FC | Dúzs - Csonka B. (Ujváry, 99.), Szabó A., Csontos - Pauljevics, Pekár I. (Szamosi Á., 66.), Kesztyűs (Szabó T., 66.), Hangya - Gyurcsó (Kántor K., 89.), Pinte (Zuigeber, 70.), Medgyes Z. (Nyers, 99.) | Pauljevics (44.), Szamosi Á. (101.) | Pekár (7.), Csonka B. (34.), Csontos (75.), Szabó T. (87.), Szabó A. |
| ZALAEGERSZEGI TE FC | Mauricio - Csonka A. (Bitca, 73.), Várkonyi (D. Silva, 117.), Akpe, Calderón (D. Lopez, 117.) - Kiss B., Amato (D. Lima, 73.), Szendrei N., Skribek - Joao Victor (Elosú, 97.), Maxsuell (Alfonso, 79.) | Joao Victor (93.), Alfonso (92. - hosszabbításban) | - |
Játékoskeret és Átigazolási Hírek
A ZTE FC aktívan dolgozik a keret megerősítésén és a tehetségek gondozásán. Egyesületünk 22 éves holland tehetségével, Divaio Bobsonnal szerződést hosszabbítottunk 2026 májusában. Szintén örömmel jelentettük be, hogy klubunk utánpótlás-játékosa, Lakos Mihály megkapta első profi szerződését, ezzel is biztosítva a jövő tehetségeinek fejlődését. Az elmúlt években számos fiatal kapta meg első perceit a magyar élvonalban, a ZTE színeiben.
A téli átigazolási időszakban is több új labdarúgóval erősödött a csapat. Nagy örömmel jelentettük be, hogy Fabricio Amato hivatalosan is a ZTE FC játékosa. Tovább bővült az első csapat kerete, ezúttal egy belső védő, Fernando Vera érkezett, valamint Diogo Silva személyében egy bal lábas belső védőt is köszönthetett a klub. Maxsuell nyáron csatlakozott a csapathoz, és rövid időn belül alapemberré vált Nuno Campos együttesében.
Vannak azonban távozó játékosok is. Hivatalosan is távozott csapatunktól Diego Borges, aki pályafutását az észak-amerikai első osztályú labdarúgó-bajnokságban, az Major League Soccer-ben (MLS) folytatja. Žan Mauricio, második számú kapusunk jelenleg a szlovén U21-es válogatott összetartásán vesz részt, de onnan is szívesen válaszolt kérdéseinkre.
Kiemelkedő Teljesítmények és Debütálások
Az április 18-án rendezett ZTE FC - KBSC mérkőzésen csapatunkban, egyúttal a magyar élvonalban is debütált a mindössze 18 éves tehetség, Garai Zétény. A kezdőcsapatba bekerült, és ezzel egy újabb fiatal játékos bizonyíthatta rátermettségét az élvonalban. Az elmúlt időszakban egyre több lehetőséget kapott a védelem tengelyében Akpe Victory, aki remek teljesítménnyel hálálta meg a játékperceket. Csonka Andrást karrierje során leginkább a középpálya tengelyében találtuk, de az elmúlt időszakban egy új szerepkörben bizonyíthat, és teszi azt remekül.

Közösségi Programok és Társadalmi Szerepvállalás
Egyesületünk az elmúlt időszakban kiemelt figyelmet fordított arra, hogy a hazai mérkőzéseket ne csupán sporteseményként, hanem közösségi élményként is élvezhetővé tegye. A klub minden szezonban nagy hangsúlyt fektet a közösséggel való kapcsolattartásra, és ennek érdekében idén is megfordultunk a térség számos köznevelési intézményében. A héten újabb iskolát látogattunk meg, ezúttal Gundel-Takács Bencét és Skribek Alent várták a Söjtöri Deák Ferenc Általános Iskola tanulói.
Zala Zalán és a ZTE FC két játékosa különleges látogatást tett a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház Gyermekosztályán, ahol egy kis vidámságot és mosolyt csempésztek a fiatal betegek mindennapjaiba. Március 21-én, a Down-szindróma világnapja alkalmából felemás zokni napot tartottunk a ZTE Arénában, április 2-a pedig világszerte az autizmus világnapja, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet az autizmus spektrumzavarra, valamint az érintett emberek mindennapi kihívásaira és értékeire.
A ZTE FC és a Deák Ferenc Szakközépiskola a 2025-2026-os tanévben ismét elindítja közös sportiskolai labdarúgó osztályát, ami a jövő sportolóinak képzésében játszik fontos szerepet.

A ZTE FC Szezonja a Fizz Ligában és Egyéb Események
Május első napja igazi futballünnep volt Zalaegerszegen. Csapatunk ezen a napon nyitotta meg a Fizz Liga 32. fordulóját, a találkozó pedig a szezon utolsó hazai mérkőzése volt. Közel ötezer néző várta a csapatokat május 1-jén a ZTE Arénában, ahol a Puskás Akadémia FC csapatát láttuk vendégül.
A kupadöntős szereplés kivívása után a bajnokságra került a fókusz. A Fizz Liga 31. fordulójában a Puskás Akadémia együtteséhez látogattunk. Ezt megelőzően a 30. fordulóban a Kolorcity Kazincbarcika SC csapatát fogadtuk a ZTE Arénában, ahol a kezdőcsapatba bekerült a 18 éves Garai Zétény, aki ezen a mérkőzésen debütált a magyar élvonalban. A Fizz Liga 29. fordulójában az MTK Budapest otthonába látogattunk. Mindössze öt bajnoki mérkőzés volt hátra a szezonból, amelyet idegenben folytatott a csapat. Szombaton az MTK Budapest otthonában lépett pályára a ZTE, ráadásul már a dobogóról várva az összecsapást. A 28. fordulóban a Kisvárda Master Good együttesét fogadtuk a ZTE Arénában. A válogatott szünet után folytatódott a bajnoki menetelés, méghozzá egy hazai találkozóval.
A tavaszi szezon további mérkőzései között említhető a 27. fordulóban az Újpest FC elleni hazai mérkőzés a ZTE Arénában, a 26. fordulóban a tabellaszomszéd Paksi FC otthonába tett látogatás, ahol a szezon során harmadszorra is összemérte tudását a két csapat. A 25. fordulóban az éllovas ETO FC érkezett Zalaegerszegre, akik a jó szezon ellenére csapatunk ellen még nem ünnepelhettek győzelmet idén. A Fizz Liga 24. fordulójában Diósgyőrbe utazott a csapat, a szezon során harmadik alkalommal volt ellenfelük a DVTK. A 23. fordulóban pedig hazai pályán kezdték meg a 2025/26-os Fizz Liga harmadik szakaszát, a szezon nyitányához hasonlóan a DVSC csapatát fogadták a ZTE Arénában.
A Zala vármegyei sportélet egyik rangos hagyománya a Zalai Hírlap év végi szavazása, amely immár több mint fél évszázados múltra tekint vissza, kiemelve a térség sportban betöltött jelentős szerepét. A Football Forum Hungary egy egyedülálló szakmai és üzleti esemény, amely a labdarúgás globális szereplőit hozza össze Budapest szívében, és ahol a ZTE FC is képviseltetheti magát.
tags: #zte #honved #kezdocsapat





