Gödöllői Röplabda Club

A Csongrád-Csanád Vármegyei Labdarúgó Szövetség: Múlt, Jelen és Jövő

2026.06.22

A Csongrád-Csanád Vármegyei Labdarúgó Szövetség, korábbi nevén MLSZ Csongrád Megyei Igazgatóság, hosszú évtizedek óta meghatározó szerepet játszik a régió sportéletében. A labdarúgás iránti elkötelezettség és a közösségépítés mindig is központi eleme volt működésének. Ezt a gazdag történelmet és a jövőre vonatkozó terveket mutatja be az alábbi összefoglaló, amely a szövetség elmúlt éveinek kiemelkedő eseményeit és aktuális híreit öleli fel.

A Csongrád Megyei Labdarúgó Szövetség centenáriumi ünnepsége

A Csongrád Megyei Labdarúgásért Tett Szolgálat Elismerése

Az MLSZ Csongrád Megyei Igazgatósága 2012. november 12-én tartotta 100 éves centenáriumi ünnepségét. Ezen alkalomból munkájuk elismeréseként a megye labdarúgásáért tett szolgálatért minden megyei csapatból összesen 100 fő kapott elismerést. Két pálya avatásával ünnepelte meg az MLSZ a megyei labdarúgás évfordulóját, melynek keretében 100, a labdarúgásért dolgozó embert (egyesületi és csapatvezetőket, edzőket, labdarúgókat, szurkolókat, újságírókat) díjaztak. Az ünnepelteket Nógrádi Tibor megyei igazgató az alábbi gondolatokkal köszöntötte. Az alábbiakban bemutatjuk a megyei labdarúgás kiválóságait, akiknek munkájuk elismeréseként ez a kitüntetés járt:

Újságírók

  • Bagaméry László: „Baga”, a szegedi sportújságíró a szenvedélyesség és a labdarúgás-szeretet jelképévé vált. Írásai nagy élményt nyújtottak, nyújtanak a sportág híveinek.
  • Gyenes Kálmán: Művészi fotói világszerte rengeteg díjat nyertek. A sport-és labdarúgó-fotózás fontos része életművének.
  • Thékes István: Játékosként, majd a Nemzeti Sport újságírójaként egy emberöltő óta szolgálja a megyei labdarúgást.
  • Gémes Sándor: A SZEGEDma.hu fotóművésze a hétvégéit a megye pályáin tölti, remek labdarúgóképei mellett másik szenvedélyéről, a repülő tárgyak fotózásáról se feledkezzünk meg.
  • Pintér M. Lajos: A megyei labdarúgás meghatározó személyisége, 2008 óta a SZEGEDma.hu főszerkesztőjeként óriási munkát fektetett sportágunk pozicionálásába, pozitív kommunikációjának megteremtésében.
  • Süli József: A Délmagyarország sportrovatvezetőjeként évtizedeken keresztül állt a labdarúgás szolgálatában.
  • Csepregi Botond: Az Index munkatársaként 2008-ban elsőként segített az életéért küzdő szegedi labdarúgásnak, elévülhetetlen érdemei vannak a szegedi labdarúgólobbi megteremtésében, megerősödésében.

Játékvezetők

  • Bokor Béla: Több évtizedig szolgálta sípjával sportágát, és ami ritka a játékvezetők között, kivívta a csapatok tiszteletét, elismerését.
  • Kiss András: Tisztessége, szorgalma és labdarúgás iránti alázata kiemelkedő, példaértékű.

Szövetségi Elnökök és Vezetők

  • Dr. Talpai János CSLSZ-elnök: Tíz éven át országos elismerést kiváltva vezette megyei labdarúgásunkat.
  • Dlusztus Imre CSLSZ-elnök: Rövid elnöksége mellett játékosként, újságíróként, íróként is évtizedek óta szolgálja szeretett sportágát.
  • Papp István CSLSZ-elnök: Megbízott elnökként, majd bizottsági tagként közel negyven éve társadalmi munkában dolgozik a megye labdarúgásáért.
  • Bakai Csaba CSLSZ-elnök: A megyei labdarúgás fejlődésére döntő hatással volt 2010-es elnökválasztási kampánya, programja. Neve játékosként is ismert, elismert.
  • Dr. Bódi György CSLSZ-elnök: Rövid elnöksége alatt sokat tett a labdarúgás szervezeti korszerűsítéséért, demokratizálásáért.
  • Emődi Sándor ügyvezető igazgató: A megye élcsapatának a Szeged 2011-nek megteremtésében, majd működtetésében szerzett elévülhetetlen érdemeket.

Edzők és Sportvezetők

  • Szalai István edző: Játékosként, sportvezetőként, focisuli-alapítóként a megye legendás alakjává nemesedett.
  • Lóczi István edző: Az edzőképzés és a szakmai tudás Csongrád megyei atyja.
  • Dr. Bozóky Imre sportvezető: Óriási erkölcsi és szakmai segítséget nyújtott az elmúlt években a szegedi labdarúgás megszervezésében, megújításában.
  • Dr. Kónya Sándor sportvezető: Az 1970-80-as években többször vállalt szerepet szövetségi és egyesületi szinten. Soha sem távolodott el a megyei labdarúgástól, munkájával, kapcsolataival a mai napig segíti azt.
  • Mészár Sándor sportvezető: Az Atletico Arad tulajdonos vezetője, a legszebb délvidéki labdarúgó-hagyományokat testesíti meg, rendkívül tehetséges sportvezető.
  • Kandó Róbert edző: Játékosként, majd edzőként végez nagyszerű munkát Vásárhelyen, fiatal kora ellenére remek sikerekkel büszkélkedhet.
  • Nemes István edző: A szegedi labdarúgás emblematikus alakja. Fiatalsága óta játékosként, majd edzőként hűségesen szolgálja szeretett sportágát.
  • Halkó Pál egyesületi vezető: Utánpótlás-iskolaalapító, edző, sportvezető. A Tisza Volán SC és a SZEOL SC Kft. vezetője.

Szurkolók és Szponzorok

  • Dávid Szaniszla szurkoló: Szaniszla asszony már a hetvenes évek elején megtalálható volt a labdarúgó pályák lelátóin, azóta is érzelemgazdag, sportszerű szurkolásával mutat példát.
  • Istókovics Zoltán szponzor: A Szegedi Vízmű Zrt. vezérigazgatója Szegedre költözésének pillanatától segíti, támogatja a megye csapatait.
  • Magyari Csaba szponzor: Az építész a pályaépítési programok kapcsán került kapcsolatba a megyei labdarúgással.
  • Varga Mihály szponzor: A KÉSZ csoport tulajdonos-vezetője, a megyei labdarúgás nagy támogatója, a KÉSZ Labdarúgó Akadémia alkotó tulajdonosa.
  • Molnár Róbert szponzor: A nagyvállalkozó szenvedélye a labdarúgás. A kisteleki nagypályás csapat támogatása mellett rengeteg kispályás csapatot segít.
  • Laczkó István szponzor: Sokszor és sokat köszönhet neki a balástyai labdarúgás és akkor még nem beszéltünk másik nagy szenvedélyéről, a főzésről. Számtalan megyei csapatot vendégelt meg kiváló alkotásaival.

Bizottsági Tagok

  • Kiss Péter bizottsági tag: A szövetség fegyelmi bizottságának tagjaként több évtizeden át kiváló társadalmi munkát végzett. Sajnos tiszteletünk posztumusz.
  • Dr. Szamosvölgyi Zoltán bizottsági tag: A bizottsági munka emblematikus alakja, szövetségi edzőként, fegyelmi, fellebbviteli bizottsági tagként és az elnökség tagjakén szolgálta Csongrád megye labdarúgását.
  • Zalatnai Lajos bizottsági tag: 1981-től három bizottságnak volt tagja, jellemzője volt a szorgalom és a lelkiismeretesség.
  • Kónya Zoltán bizottsági tag: Harminc éven keresztül, 1980-2010 között társadalmi munkásunk volt a fegyelmi, és a fellebbviteli bizottság tagjaként.

Helyi Egyesületek Elnökei, Vezetői és Polgármesterek

  • Juhász Sándor egyesületi elnök: Az algyői labdarúgás motorja, a település műfüves nagypályát és egy remek egyesületet köszönhet neki.
  • Tóth István egyesületi elnök: „Pipu” gyerekkora óta - több mint hatvan éve - a megyei labdarúgás szereplője, és 46 éve az Alsóváros vezetője és mindenese.
  • Erdélyi Antal egyesületi elnök: Tíz évvel ezelőtt a Megye III-ban ő lett az ásotthalmi csapat első számú vezetője, szponzora. Azóta energiát, pénzt nem kímélve építi a homokháti település labdarúgó-közösségét.
  • Szentesi József polgármester: Az apátfalvi labdarúgó-vezető és polgármester haláláig szolgálta közösségét. Volt, hogy személyi kölcsönt vett fel, hogy a község csapata el tudjon indulni a megyei bajnokságban.
  • Búza Zsolt polgármester: Baks polgármestere a legnehezebb politikai és anyagi helyzetben is kitartott a település labdarúgócsapata mellett. Elkötelezett segítsége nélkül ma nem beszélhetnénk baksi labdarúgásról.
  • Mihálffy Lajos kántor tanító: Bordány község nagyon sokat köszönhet tanítójának, a hitélettel, népműveléssel és tanítással foglalkozó Mihálffy Lajosnak, aki nem mellesleg 50 éve a bordányi labdarúgást alapította.
  • Molnár László egyesületi elnök: Már 25 éve, hogy a nevéhez köthető Csanádpalota labdarúgása, és az elmúlt évek zajos sikereinek is ő a kovácsa.
  • Kurucz Zoltán egyesületi elnök: A csanyteleki labdarúgás mindenese és fejlesztője, remek utánpótlás-nevelő elnök.
  • Kun-Szabó Tibor egyesületi elnök: Csengele egy kis község nagy labdarúgóélete köthető a nevéhez. Igazi lokálpatrióta, csapatépítő a volt megyei serdülő válogatott.
  • Kiss István egyesületi elnök: „Plútónak” nevezték játékosként a csongrádi szurkolók, s így becézik ma is a csongrádi labdarúgást újraszervező kiváló sportembert.
  • Joó Imre technikai vezető: Gyerekkora óta a deszki labdarúgás lelkes szolgája. Játékosként, majd a csapat mindeneseként mindig ott dolgozott és segített, ahol szükség volt rá.
  • Szabó Imre egyesületi elnök: Több mint harminc éve a derekegyházi labdarúgás első számú vezetője, szponzora, éltetője.
  • Baranyásné Molnár Edit technikai vezető: A fiatalasszonyra pár éve a nehéz helyzetben lévő domaszéki labdarúgás gondjai, bajai szakadtak. Becsülettel, szorgalommal birkózott meg a nehézségekkel.
  • Repkó Zoltán egyesületi vezető: Ha forráskúti labdarúgás, akkor Repkó Zoltán. Játékosként, vezetőként neve fémjelzi csapatát.
  • Vízhányó Imre technikai vezető: Az 1970-es évektől pátyolgatja a földeáki labdarúgást.
  • Tóth Imre egyesületi vezető: 1973-tól köthető a nevéhez a földeáki foci, elismerésre méltó az a nevelő munkásság, amelyet az utánpótlás-nevelés terén kifejtett.
  • Szabó József egyesületi elnök: Konok szeretettel kezdte többször újra a labdarúgást Gyálaréten. A fociszerető közösség köszönheti neki létét.
  • Vinnai István egyesületi elnök: Nehéz időszakban vezette a vásárhelyi labdarúgást, és fejlesztette azt a vidék egyik legnagyobb utánpótlásbázisává.
  • Kiss Antal egyesületi elnök: Tizenkét éve a megszűnés után pálya és csapat nélkül szervezte újjá a kiskundorozsmai labdarúgást, és vezette csapatát az első osztály ezüstérméig.
  • Muhel Gábor egyesületi vezető: Hosszú éveken keresztül volt a szolgája és vezetője a kisteleki focinak.
  • Ménesi Gábor egyesületi elnök: Kapus volt, majd a makói labdarúgás prominens vezetője lett. A település újkori labdarúgása egybeforrt nevével.
  • Szirbik Imre egyesületi elnök: Vezetésével négyszeres megyebajnok lett Kiszombor csapata. Irányításával a település labdarúgásának jövője is biztosított.
  • Kohári Nándor egyesületi elnök: A szegedi képviselő óriási erőfeszítéseket tett és áldozatokat hozott a pálya nélküli baktói labdarúgás újraélesztéséért, fenntartásáért.
  • Lázár Sándor egyesületi vezető: Több évtizeden keresztül a fábiánsebestyéni labdarúgás frontembere volt.
  • Nacsa Árpád mindenes: Hosszú évek óta a kübekházi labdarúgás élharcosa, játékosként, majd vezetőként.
  • Nagy Sándor mindenes: Nevéhez fűződik a maroslelei labdarúgás újjászervezése 2010-ben.
  • Hajdú László egyesületi elnök: Az elnök úr vezette Mártély labdarúgását 1991-től 2002-ben bekövetkezett haláláig. Jelenleg ifjabb Hajdú László irányítja községi labdarúgást édesapja emlékének építkezve.
  • Blaskó Imre mindenes: Évtizedek alatt Blaskó Imre és a mindszenti labdarúgás egybeforrt.
  • Busa István egyesületi elnök: Mórahalom csapatát a megye II-től az NB III-ig menedzselte a lokálpatrióta, segítőkész elnök. Nevéhez köthető a kisváros labdarúgásának legsikeresebb korszaka.
  • Verasztó István csapatvezető: A nagymágocsi foci Verasztó István nevéhez köthető már több évtizede.
  • Bata Ferenc polgármester: Öttömös települése és labdarúgása éltette még súlyos betegségében is. Posztumusz díjjal tisztelgünk előtte.
  • Harcsás Ferenc csapatvezető: Már 36 éve él együtt a pitvarosi labdarúgással, előbb játékosként, majd sportvezetőként.
  • Túri Zoltán egyesületi vezető: 1990-től 93-ig a Pusztaszer játékosa, majd a megszűnés után 19 évvel annak újraélesztője.
  • Sztuparity József technikai vezető: Röszke labdarúgásában központi szerepet vállalt a sportág szeretetéről ismert Sztuparity József.
  • Majoros Imre csapatvezető: A ruzsai labdarúgás vezére, életben tartója, motorja.
  • Mihálffy Zsolt egyesületi elnök: Ő öt évvel ezelőtt nagy építőmunkába kezdett Zsombón, melynek gyümölcse most ért be, több mint 100 játékossal.
  • Baranyi Péter csapatvezető: Már negyven éve él együtt Szatymaz labdarúgásával, előbb játékosként, majd vezetőként segítette szeretett együttesét.
  • Szabó Ödön egyesületi elnök: A cselgáncs mellett a labdarúgás lett második nagy szerelme. A nemzet-és a sportszeretete megyeszerte legendás.
  • Dr. Havas Péter egyesületi elnök: A szurkolók csapatát, az FK 1899 Szegedet vezette egy fenntartható és erkölcsileg tiszta fejlődési pályára.
  • Sahin-Tóth Dezső szakosztályvezető: A Szegedi Vasutas Sport Egyesület életben tartása mellett az utánpótlás-nevelésben szerzett elévülhetetlen érdemeket, labdarúgó, edző, a SZEOL SC Kft. ügyvezetője.
  • Arató Tamás egyesületi elnök: Kell egy csapat, s Tamás működtet egy csapatot a Pázsit utcából. Köszönet neki érte.
  • Gémes László polgármester: A polgármester úr az elmúlt években akkor is teljes mellszélességgel a település labdarúgása mellé állt, amikor a csapat erre érdemtelen volt.
  • Csepregi István csapatvezető: Sok évtizede szolgálja a Szentesi Kinizsit.
  • Molnár János egyesületi vezető: A tápéi labdarúgás vezére, hosszú évek óta dolgozik, lelkesedik egyesülete és a megyei labdarúgás érdekében.
  • Ferenczi Ferenc egyesületi vezető: Tiszasziget labdarúgását szervezte újjá az elmúlt években, és működteti azóta nagy elkötelezettséggel, tudással.
  • Szalma István csapatvezető: Büszke rá, hogy iskolás kora óta mindig volt csapata, jelenben Szentmihály vezetője.
  • Horváth Zoltán egyesületi elnök: 2005-óta Székkutas elnöke, fiatal, nagyon tehetséges sportvezető.
  • Tóth Csaba egyesületi vezető: Tömörkény labdarúgása összeforr nevével. A kis település nehéz körülményei között saját nevelésből épített remek csapatot.
  • Gidai Sándor egyesületi elnök: A legendás UTC elnöke a nagypályás labdarúgás mellett a futsalban is maradandót alkotott, az NB I élcsoportjáig vezetve csapatát.
  • Dr. Miskolczi József csapatvezető: A matematikus tanár úr több mint negyven éve egyfolytában ugyanazon csapatnak a kispadján ül, és vezeti az egyetemistákat bajnokságról bajnokságra.
  • Nagy Attila polgármester: Üllés labdarúgása nagyon sokat köszönhet neki, a polgármester úr az idén öltözőt és műfüves pályát ad át településének.
  • Borbás István csapatvezető: Játékosa volt, majd örökre elkötelezett vezetője lett Zákányszék labdarúgásának.
  • Gulyás János labdarúgó: Játszott 1981-ben Dóc utolsó bajnoki mérkőzésén, majd 2012-ben, a harmincegy év szünet utáni első mérkőzésen szintén pályára lépett.
  • Jani János polgármester: Ferencszállás polgármestere újjászervezte 2012-ben települése labdarúgását. Őt ismerve sokáig működtetni is fogja.
  • Nagy Lajos csapatvezető, játékos: Ambrózfalva neki köszönheti labdarúgását, köszöntsük Csongrád megye legkisebb lélekszámú, élő labdarúgással rendelkező települését, Ambrózfalvát.
  • Tóth Tibor csapatvezető: A szőregi labdarúgás motorja, az utánpótlás-nevelés elkötelezett híve.
  • Veszelinov Mladen csapatvezető: Újszentiván labdarúgását negyven éven át irányította, vezette. Településén nagy tisztelet övezi.
  • Krisztin Krisztián csapatvezető: Nagy érdeme, hogy 2011-ben a teljesen széteső pusztamérgesi labdarúgást megmentette, és újjászervezte.
  • Kecskeméti Zoltán csapatvezető: Több évtizede vezeti Ópusztaszer labdarúgását tűzön-vízen keresztül.

Különleges Hozzájárulások és Utánpótlás-nevelés

  • Gyömbér Péter utánpótlás-vezető: Szívvel-lélekkel és nagy tudással szolgálja a makói utánpótlás-nevelést.
  • Gyarmati Mihály edző: Az ötvenes években Dunaújvárosban rúgta a bőrt, majd Mindszentre költözött, és az ottani utánpótlásképzés szorgalmas és lelkiismeretes atyja lett.
  • Révész Gábor edző: A homokháti kistérség sportjának kiemelkedő alakja, a labdarúgó utánpótlás-nevelés és menedzselés lelkes és hozzáértő szakembere.
  • Hegedűs András utánpótlás-vezető: Nemzedékek sokaságával szeretette meg a labdarúgást Sándorfalván az egyesület igazi ikonja.
  • Dr. Kékes-Szabó Judit csapatvezető: A női labdarúgás Csongrád megyében összefonódik nevével. A SZAK vezetőjeként nagyot alkotott.
  • Tanács Zoltán elnök: Mórahalom leánycsapatával egy új alkotóműhelyt létesített.

VÁRMEGYÉRŐL VÁRMEGYÉRE III. – Csongrád-Csanád – Hódmezővásárhely fotográfusai – A Plohn-család

A 2024/2025-ös Szezon Sorsolása és Kezdete

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) Csongrád-Csanád vármegyei Igazgatóságán kisorsolták a felnőtt bajnokságok első fordulóinak párosítását. Leghamarabb a megyeegy küzdelmei kezdődnek, ugyanis a tizenkét csapat már az augusztus 17-i hétvégén pályára lép. Az NB I.-re készülő KÉSZ-St. Mihály-Szeged újdonsült csapatkapitánya, Sanda Malesevics, valamint a csapat hétfőn kinevezett vezetőedzője, Hadár Attila segítségével bonyolították le a Csongrád-Csanád vármegyei felnőtt labdarúgó-bajnokságok sorsolását csütörtökön délután. A Nemes István Csongrád-Csanád vármegyei kupa első fordulójának párosításai után a felnőtt bajnokságok nyitányának a meccspárjait is kisorsolta a területi igazgatóság. Mivel a vármegyei I. osztály tagjai kiemeltek a kupában, így a két sorozat egy időpontban, az ünnepi hosszú hétvégén, augusztus 17-18-án rajtol.

Az NB III.-ból kiesett Szeged-Csanád Grosics Akadémia II. Mórahalmon indítja a 2024-2025-ös szezont, míg több év után újra megrendezik a megyeegyben a Sándorfalva-Balástya rangadót. A lebonyolítás nem változott, a tizenkét csapat az oda-vissza alapszakaszt követően a felső-, illetve alsóházban dönti el a végső helyezéseket a vármegyei I. osztályban. A többi bajnokságban nem lesz rájátszás, a pontos időpontok hamarosan elérhetőek lesznek az MLSZ Adatbankban.

A Csongrád-Csanád vármegyei labdarúgó bajnokságok sorsolása

Az Első Forduló Párosításai

A 2024/2025-ös szezon első fordulójának párosításai a következőképpen alakultak:

Bajnokság Első forduló időpontja Párosítások
Vármegyei I. osztály Augusztus 17-18. Makó-Deszk, Mórahalom-Szeged-Csanád Grosics Akadémia II., Kiskundorozsma-Szentesi Kinizsi, Hódmezővásárhelyi FC II.-Tiszasziget, Sándorfalva-Balástya, Algyő-DB Futball Bordány.
Vármegyei II. osztály Augusztus 24-25. Csanytelek-Tiszasziget II., SZEOL SC-St. Mihály, Algyő II.-UTC, Csengele-Tömörkény, Baks-Csongrád, Mártély-Röszke, Mindszent-Ásotthalom.
Vármegyei III. osztály Augusztus 24-25. Makó II.-Kistelek, Szatymaz-Öttömös, Pusztamérges-Apátfalva, Csanádpalota-Zsombó, Domaszék-Földeák, Forráskút-Sándorfalva II., Zákányszék-Tápé.
Vármegyei IV. osztály, Homokhát csoport Szeptember 7-8. Tömörkény II.-Kiskundorozsma II., Tiszasziget III.-Balástya II., Ópusztaszer-Ruzsa, Gyálarét-Szegedi Pázsit, Mórahalom-Sándorfalva III., Üllés-Csanytelek II.
Vármegyei IV. osztály, Tisza-Maros csoport Szeptember 7-8. Deszk-MAS SE, Ambrózfalva-St. Mihály II., Székkutas-HFC III., Szegvár-Kiszombor, Eperjes-Kübekháza, Nagymágocs-Csongrád II.
Vármegyei női felnőtt Szeptember 14-15. Balástya-Makó, Csanytelek-Kiskőrös, DAFC-Arany Bácska Egyesület, Kiskundorozsma-Bugac, St. Mihály-Szeged-Csanád Grosics Akadémia.

Fontos Hirdetmények és Működési Információk

A Csongrád-Csanád Vármegyei Labdarúgó Szövetség folyamatosan tájékoztatja a sportszervezeteket és az érdeklődőket a legfontosabb határidőkről és eseményekről. Fontos, hogy a sportszervezetek figyeljenek a határidőkre, például a sportfejlesztési programokkal kapcsolatos elszámolásokra.

„Felhívjuk a tisztelt Sportszervezetek figyelmét, hogy a folyamatban lévő és a már befejezett sportfejlesztési programokkal kapcsolatos elszámolási határidő 2020.12.12-én éjfélkor lejár! Kérjük a tisztelt Sportszervezeteket, hogy az elszámolásaikat lehetőségeikhez mérten minél hamarabb kezdjék meg és adják be, mivel a december 12-ei végdátum jogvesztő dátum! Ezt követően a már beadott elszámolások újranyitására nem lesz lehetőség, akik pedig nem adják be eddig a határidőig az elszámolásukat, azok teljes visszafizetésre számíthatnak az ellenőrzési osztály részéről!”

A labdarúgás más ágai, mint például a futsal, is kiemelt figyelmet kapnak. Regionális Futsal bajnokságokra is van lehetőség nevezni. „Ezúton értesítjük a sportszervezeteket, hogy 2020. augusztus 3-ig lehet nevezni az MLSZ-központ által kiírt és hét megye által szervezendő 2020/2021. évi férfi felnőtt regionális futsalbajnokság(ok)ra. Hasonlóan a tavalyi évhez idén is központilag kell nevezniük a 2020/2021. A pontvadászatokat alapesetben hét megyei igazgatóság (a budapesti, valamint a Csongrád, a Fejér, a Győr-Moson-Sopron, a Heves, a Pest és a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei) szervezi és bonyolítja majd le. Az alap-versenykiírás megtalálható az MLSZ dokumentumtárában.”

Az utánpótlás-nevelés és a szervezeti kapacitás fejlesztése érdekében a szövetség önkéntes szervezői tanfolyamot is indít, melynek időpontja 2023. 08. 08 - 2023. 08. 07. Ezen kezdeményezések is hozzájárulnak a vármegyei labdarúgás folyamatos fejlődéséhez és megerősödéséhez.

Futsal labdarúgó mérkőzés

tags: #csongradmegyei #labdarugo #szovetseg #delmagyar

Népszerű bejegyzések:

GRC