A Csongrád-Csanád Vármegyei Labdarúgó Szövetség: Múlt, Jelen és Jövő
A Csongrád-Csanád Vármegyei Labdarúgó Szövetség, korábbi nevén MLSZ Csongrád Megyei Igazgatóság, hosszú évtizedek óta meghatározó szerepet játszik a régió sportéletében. A labdarúgás iránti elkötelezettség és a közösségépítés mindig is központi eleme volt működésének. Ezt a gazdag történelmet és a jövőre vonatkozó terveket mutatja be az alábbi összefoglaló, amely a szövetség elmúlt éveinek kiemelkedő eseményeit és aktuális híreit öleli fel.

A Csongrád Megyei Labdarúgásért Tett Szolgálat Elismerése
Az MLSZ Csongrád Megyei Igazgatósága 2012. november 12-én tartotta 100 éves centenáriumi ünnepségét. Ezen alkalomból munkájuk elismeréseként a megye labdarúgásáért tett szolgálatért minden megyei csapatból összesen 100 fő kapott elismerést. Két pálya avatásával ünnepelte meg az MLSZ a megyei labdarúgás évfordulóját, melynek keretében 100, a labdarúgásért dolgozó embert (egyesületi és csapatvezetőket, edzőket, labdarúgókat, szurkolókat, újságírókat) díjaztak. Az ünnepelteket Nógrádi Tibor megyei igazgató az alábbi gondolatokkal köszöntötte. Az alábbiakban bemutatjuk a megyei labdarúgás kiválóságait, akiknek munkájuk elismeréseként ez a kitüntetés járt:
Újságírók
- Bagaméry László: „Baga”, a szegedi sportújságíró a szenvedélyesség és a labdarúgás-szeretet jelképévé vált. Írásai nagy élményt nyújtottak, nyújtanak a sportág híveinek.
- Gyenes Kálmán: Művészi fotói világszerte rengeteg díjat nyertek. A sport-és labdarúgó-fotózás fontos része életművének.
- Thékes István: Játékosként, majd a Nemzeti Sport újságírójaként egy emberöltő óta szolgálja a megyei labdarúgást.
- Gémes Sándor: A SZEGEDma.hu fotóművésze a hétvégéit a megye pályáin tölti, remek labdarúgóképei mellett másik szenvedélyéről, a repülő tárgyak fotózásáról se feledkezzünk meg.
- Pintér M. Lajos: A megyei labdarúgás meghatározó személyisége, 2008 óta a SZEGEDma.hu főszerkesztőjeként óriási munkát fektetett sportágunk pozicionálásába, pozitív kommunikációjának megteremtésében.
- Süli József: A Délmagyarország sportrovatvezetőjeként évtizedeken keresztül állt a labdarúgás szolgálatában.
- Csepregi Botond: Az Index munkatársaként 2008-ban elsőként segített az életéért küzdő szegedi labdarúgásnak, elévülhetetlen érdemei vannak a szegedi labdarúgólobbi megteremtésében, megerősödésében.
Játékvezetők
- Bokor Béla: Több évtizedig szolgálta sípjával sportágát, és ami ritka a játékvezetők között, kivívta a csapatok tiszteletét, elismerését.
- Kiss András: Tisztessége, szorgalma és labdarúgás iránti alázata kiemelkedő, példaértékű.
Szövetségi Elnökök és Vezetők
- Dr. Talpai János CSLSZ-elnök: Tíz éven át országos elismerést kiváltva vezette megyei labdarúgásunkat.
- Dlusztus Imre CSLSZ-elnök: Rövid elnöksége mellett játékosként, újságíróként, íróként is évtizedek óta szolgálja szeretett sportágát.
- Papp István CSLSZ-elnök: Megbízott elnökként, majd bizottsági tagként közel negyven éve társadalmi munkában dolgozik a megye labdarúgásáért.
- Bakai Csaba CSLSZ-elnök: A megyei labdarúgás fejlődésére döntő hatással volt 2010-es elnökválasztási kampánya, programja. Neve játékosként is ismert, elismert.
- Dr. Bódi György CSLSZ-elnök: Rövid elnöksége alatt sokat tett a labdarúgás szervezeti korszerűsítéséért, demokratizálásáért.
- Emődi Sándor ügyvezető igazgató: A megye élcsapatának a Szeged 2011-nek megteremtésében, majd működtetésében szerzett elévülhetetlen érdemeket.
Edzők és Sportvezetők
- Szalai István edző: Játékosként, sportvezetőként, focisuli-alapítóként a megye legendás alakjává nemesedett.
- Lóczi István edző: Az edzőképzés és a szakmai tudás Csongrád megyei atyja.
- Dr. Bozóky Imre sportvezető: Óriási erkölcsi és szakmai segítséget nyújtott az elmúlt években a szegedi labdarúgás megszervezésében, megújításában.
- Dr. Kónya Sándor sportvezető: Az 1970-80-as években többször vállalt szerepet szövetségi és egyesületi szinten. Soha sem távolodott el a megyei labdarúgástól, munkájával, kapcsolataival a mai napig segíti azt.
- Mészár Sándor sportvezető: Az Atletico Arad tulajdonos vezetője, a legszebb délvidéki labdarúgó-hagyományokat testesíti meg, rendkívül tehetséges sportvezető.
- Kandó Róbert edző: Játékosként, majd edzőként végez nagyszerű munkát Vásárhelyen, fiatal kora ellenére remek sikerekkel büszkélkedhet.
- Nemes István edző: A szegedi labdarúgás emblematikus alakja. Fiatalsága óta játékosként, majd edzőként hűségesen szolgálja szeretett sportágát.
- Halkó Pál egyesületi vezető: Utánpótlás-iskolaalapító, edző, sportvezető. A Tisza Volán SC és a SZEOL SC Kft. vezetője.
Szurkolók és Szponzorok
- Dávid Szaniszla szurkoló: Szaniszla asszony már a hetvenes évek elején megtalálható volt a labdarúgó pályák lelátóin, azóta is érzelemgazdag, sportszerű szurkolásával mutat példát.
- Istókovics Zoltán szponzor: A Szegedi Vízmű Zrt. vezérigazgatója Szegedre költözésének pillanatától segíti, támogatja a megye csapatait.
- Magyari Csaba szponzor: Az építész a pályaépítési programok kapcsán került kapcsolatba a megyei labdarúgással.
- Varga Mihály szponzor: A KÉSZ csoport tulajdonos-vezetője, a megyei labdarúgás nagy támogatója, a KÉSZ Labdarúgó Akadémia alkotó tulajdonosa.
- Molnár Róbert szponzor: A nagyvállalkozó szenvedélye a labdarúgás. A kisteleki nagypályás csapat támogatása mellett rengeteg kispályás csapatot segít.
- Laczkó István szponzor: Sokszor és sokat köszönhet neki a balástyai labdarúgás és akkor még nem beszéltünk másik nagy szenvedélyéről, a főzésről. Számtalan megyei csapatot vendégelt meg kiváló alkotásaival.
Bizottsági Tagok
- Kiss Péter bizottsági tag: A szövetség fegyelmi bizottságának tagjaként több évtizeden át kiváló társadalmi munkát végzett. Sajnos tiszteletünk posztumusz.
- Dr. Szamosvölgyi Zoltán bizottsági tag: A bizottsági munka emblematikus alakja, szövetségi edzőként, fegyelmi, fellebbviteli bizottsági tagként és az elnökség tagjakén szolgálta Csongrád megye labdarúgását.
- Zalatnai Lajos bizottsági tag: 1981-től három bizottságnak volt tagja, jellemzője volt a szorgalom és a lelkiismeretesség.
- Kónya Zoltán bizottsági tag: Harminc éven keresztül, 1980-2010 között társadalmi munkásunk volt a fegyelmi, és a fellebbviteli bizottság tagjaként.
Helyi Egyesületek Elnökei, Vezetői és Polgármesterek
- Juhász Sándor egyesületi elnök: Az algyői labdarúgás motorja, a település műfüves nagypályát és egy remek egyesületet köszönhet neki.
- Tóth István egyesületi elnök: „Pipu” gyerekkora óta - több mint hatvan éve - a megyei labdarúgás szereplője, és 46 éve az Alsóváros vezetője és mindenese.
- Erdélyi Antal egyesületi elnök: Tíz évvel ezelőtt a Megye III-ban ő lett az ásotthalmi csapat első számú vezetője, szponzora. Azóta energiát, pénzt nem kímélve építi a homokháti település labdarúgó-közösségét.
- Szentesi József polgármester: Az apátfalvi labdarúgó-vezető és polgármester haláláig szolgálta közösségét. Volt, hogy személyi kölcsönt vett fel, hogy a község csapata el tudjon indulni a megyei bajnokságban.
- Búza Zsolt polgármester: Baks polgármestere a legnehezebb politikai és anyagi helyzetben is kitartott a település labdarúgócsapata mellett. Elkötelezett segítsége nélkül ma nem beszélhetnénk baksi labdarúgásról.
- Mihálffy Lajos kántor tanító: Bordány község nagyon sokat köszönhet tanítójának, a hitélettel, népműveléssel és tanítással foglalkozó Mihálffy Lajosnak, aki nem mellesleg 50 éve a bordányi labdarúgást alapította.
- Molnár László egyesületi elnök: Már 25 éve, hogy a nevéhez köthető Csanádpalota labdarúgása, és az elmúlt évek zajos sikereinek is ő a kovácsa.
- Kurucz Zoltán egyesületi elnök: A csanyteleki labdarúgás mindenese és fejlesztője, remek utánpótlás-nevelő elnök.
- Kun-Szabó Tibor egyesületi elnök: Csengele egy kis község nagy labdarúgóélete köthető a nevéhez. Igazi lokálpatrióta, csapatépítő a volt megyei serdülő válogatott.
- Kiss István egyesületi elnök: „Plútónak” nevezték játékosként a csongrádi szurkolók, s így becézik ma is a csongrádi labdarúgást újraszervező kiváló sportembert.
- Joó Imre technikai vezető: Gyerekkora óta a deszki labdarúgás lelkes szolgája. Játékosként, majd a csapat mindeneseként mindig ott dolgozott és segített, ahol szükség volt rá.
- Szabó Imre egyesületi elnök: Több mint harminc éve a derekegyházi labdarúgás első számú vezetője, szponzora, éltetője.
- Baranyásné Molnár Edit technikai vezető: A fiatalasszonyra pár éve a nehéz helyzetben lévő domaszéki labdarúgás gondjai, bajai szakadtak. Becsülettel, szorgalommal birkózott meg a nehézségekkel.
- Repkó Zoltán egyesületi vezető: Ha forráskúti labdarúgás, akkor Repkó Zoltán. Játékosként, vezetőként neve fémjelzi csapatát.
- Vízhányó Imre technikai vezető: Az 1970-es évektől pátyolgatja a földeáki labdarúgást.
- Tóth Imre egyesületi vezető: 1973-tól köthető a nevéhez a földeáki foci, elismerésre méltó az a nevelő munkásság, amelyet az utánpótlás-nevelés terén kifejtett.
- Szabó József egyesületi elnök: Konok szeretettel kezdte többször újra a labdarúgást Gyálaréten. A fociszerető közösség köszönheti neki létét.
- Vinnai István egyesületi elnök: Nehéz időszakban vezette a vásárhelyi labdarúgást, és fejlesztette azt a vidék egyik legnagyobb utánpótlásbázisává.
- Kiss Antal egyesületi elnök: Tizenkét éve a megszűnés után pálya és csapat nélkül szervezte újjá a kiskundorozsmai labdarúgást, és vezette csapatát az első osztály ezüstérméig.
- Muhel Gábor egyesületi vezető: Hosszú éveken keresztül volt a szolgája és vezetője a kisteleki focinak.
- Ménesi Gábor egyesületi elnök: Kapus volt, majd a makói labdarúgás prominens vezetője lett. A település újkori labdarúgása egybeforrt nevével.
- Szirbik Imre egyesületi elnök: Vezetésével négyszeres megyebajnok lett Kiszombor csapata. Irányításával a település labdarúgásának jövője is biztosított.
- Kohári Nándor egyesületi elnök: A szegedi képviselő óriási erőfeszítéseket tett és áldozatokat hozott a pálya nélküli baktói labdarúgás újraélesztéséért, fenntartásáért.
- Lázár Sándor egyesületi vezető: Több évtizeden keresztül a fábiánsebestyéni labdarúgás frontembere volt.
- Nacsa Árpád mindenes: Hosszú évek óta a kübekházi labdarúgás élharcosa, játékosként, majd vezetőként.
- Nagy Sándor mindenes: Nevéhez fűződik a maroslelei labdarúgás újjászervezése 2010-ben.
- Hajdú László egyesületi elnök: Az elnök úr vezette Mártély labdarúgását 1991-től 2002-ben bekövetkezett haláláig. Jelenleg ifjabb Hajdú László irányítja községi labdarúgást édesapja emlékének építkezve.
- Blaskó Imre mindenes: Évtizedek alatt Blaskó Imre és a mindszenti labdarúgás egybeforrt.
- Busa István egyesületi elnök: Mórahalom csapatát a megye II-től az NB III-ig menedzselte a lokálpatrióta, segítőkész elnök. Nevéhez köthető a kisváros labdarúgásának legsikeresebb korszaka.
- Verasztó István csapatvezető: A nagymágocsi foci Verasztó István nevéhez köthető már több évtizede.
- Bata Ferenc polgármester: Öttömös települése és labdarúgása éltette még súlyos betegségében is. Posztumusz díjjal tisztelgünk előtte.
- Harcsás Ferenc csapatvezető: Már 36 éve él együtt a pitvarosi labdarúgással, előbb játékosként, majd sportvezetőként.
- Túri Zoltán egyesületi vezető: 1990-től 93-ig a Pusztaszer játékosa, majd a megszűnés után 19 évvel annak újraélesztője.
- Sztuparity József technikai vezető: Röszke labdarúgásában központi szerepet vállalt a sportág szeretetéről ismert Sztuparity József.
- Majoros Imre csapatvezető: A ruzsai labdarúgás vezére, életben tartója, motorja.
- Mihálffy Zsolt egyesületi elnök: Ő öt évvel ezelőtt nagy építőmunkába kezdett Zsombón, melynek gyümölcse most ért be, több mint 100 játékossal.
- Baranyi Péter csapatvezető: Már negyven éve él együtt Szatymaz labdarúgásával, előbb játékosként, majd vezetőként segítette szeretett együttesét.
- Szabó Ödön egyesületi elnök: A cselgáncs mellett a labdarúgás lett második nagy szerelme. A nemzet-és a sportszeretete megyeszerte legendás.
- Dr. Havas Péter egyesületi elnök: A szurkolók csapatát, az FK 1899 Szegedet vezette egy fenntartható és erkölcsileg tiszta fejlődési pályára.
- Sahin-Tóth Dezső szakosztályvezető: A Szegedi Vasutas Sport Egyesület életben tartása mellett az utánpótlás-nevelésben szerzett elévülhetetlen érdemeket, labdarúgó, edző, a SZEOL SC Kft. ügyvezetője.
- Arató Tamás egyesületi elnök: Kell egy csapat, s Tamás működtet egy csapatot a Pázsit utcából. Köszönet neki érte.
- Gémes László polgármester: A polgármester úr az elmúlt években akkor is teljes mellszélességgel a település labdarúgása mellé állt, amikor a csapat erre érdemtelen volt.
- Csepregi István csapatvezető: Sok évtizede szolgálja a Szentesi Kinizsit.
- Molnár János egyesületi vezető: A tápéi labdarúgás vezére, hosszú évek óta dolgozik, lelkesedik egyesülete és a megyei labdarúgás érdekében.
- Ferenczi Ferenc egyesületi vezető: Tiszasziget labdarúgását szervezte újjá az elmúlt években, és működteti azóta nagy elkötelezettséggel, tudással.
- Szalma István csapatvezető: Büszke rá, hogy iskolás kora óta mindig volt csapata, jelenben Szentmihály vezetője.
- Horváth Zoltán egyesületi elnök: 2005-óta Székkutas elnöke, fiatal, nagyon tehetséges sportvezető.
- Tóth Csaba egyesületi vezető: Tömörkény labdarúgása összeforr nevével. A kis település nehéz körülményei között saját nevelésből épített remek csapatot.
- Gidai Sándor egyesületi elnök: A legendás UTC elnöke a nagypályás labdarúgás mellett a futsalban is maradandót alkotott, az NB I élcsoportjáig vezetve csapatát.
- Dr. Miskolczi József csapatvezető: A matematikus tanár úr több mint negyven éve egyfolytában ugyanazon csapatnak a kispadján ül, és vezeti az egyetemistákat bajnokságról bajnokságra.
- Nagy Attila polgármester: Üllés labdarúgása nagyon sokat köszönhet neki, a polgármester úr az idén öltözőt és műfüves pályát ad át településének.
- Borbás István csapatvezető: Játékosa volt, majd örökre elkötelezett vezetője lett Zákányszék labdarúgásának.
- Gulyás János labdarúgó: Játszott 1981-ben Dóc utolsó bajnoki mérkőzésén, majd 2012-ben, a harmincegy év szünet utáni első mérkőzésen szintén pályára lépett.
- Jani János polgármester: Ferencszállás polgármestere újjászervezte 2012-ben települése labdarúgását. Őt ismerve sokáig működtetni is fogja.
- Nagy Lajos csapatvezető, játékos: Ambrózfalva neki köszönheti labdarúgását, köszöntsük Csongrád megye legkisebb lélekszámú, élő labdarúgással rendelkező települését, Ambrózfalvát.
- Tóth Tibor csapatvezető: A szőregi labdarúgás motorja, az utánpótlás-nevelés elkötelezett híve.
- Veszelinov Mladen csapatvezető: Újszentiván labdarúgását negyven éven át irányította, vezette. Településén nagy tisztelet övezi.
- Krisztin Krisztián csapatvezető: Nagy érdeme, hogy 2011-ben a teljesen széteső pusztamérgesi labdarúgást megmentette, és újjászervezte.
- Kecskeméti Zoltán csapatvezető: Több évtizede vezeti Ópusztaszer labdarúgását tűzön-vízen keresztül.
Különleges Hozzájárulások és Utánpótlás-nevelés
- Gyömbér Péter utánpótlás-vezető: Szívvel-lélekkel és nagy tudással szolgálja a makói utánpótlás-nevelést.
- Gyarmati Mihály edző: Az ötvenes években Dunaújvárosban rúgta a bőrt, majd Mindszentre költözött, és az ottani utánpótlásképzés szorgalmas és lelkiismeretes atyja lett.
- Révész Gábor edző: A homokháti kistérség sportjának kiemelkedő alakja, a labdarúgó utánpótlás-nevelés és menedzselés lelkes és hozzáértő szakembere.
- Hegedűs András utánpótlás-vezető: Nemzedékek sokaságával szeretette meg a labdarúgást Sándorfalván az egyesület igazi ikonja.
- Dr. Kékes-Szabó Judit csapatvezető: A női labdarúgás Csongrád megyében összefonódik nevével. A SZAK vezetőjeként nagyot alkotott.
- Tanács Zoltán elnök: Mórahalom leánycsapatával egy új alkotóműhelyt létesített.
VÁRMEGYÉRŐL VÁRMEGYÉRE III. – Csongrád-Csanád – Hódmezővásárhely fotográfusai – A Plohn-család
A 2024/2025-ös Szezon Sorsolása és Kezdete
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) Csongrád-Csanád vármegyei Igazgatóságán kisorsolták a felnőtt bajnokságok első fordulóinak párosítását. Leghamarabb a megyeegy küzdelmei kezdődnek, ugyanis a tizenkét csapat már az augusztus 17-i hétvégén pályára lép. Az NB I.-re készülő KÉSZ-St. Mihály-Szeged újdonsült csapatkapitánya, Sanda Malesevics, valamint a csapat hétfőn kinevezett vezetőedzője, Hadár Attila segítségével bonyolították le a Csongrád-Csanád vármegyei felnőtt labdarúgó-bajnokságok sorsolását csütörtökön délután. A Nemes István Csongrád-Csanád vármegyei kupa első fordulójának párosításai után a felnőtt bajnokságok nyitányának a meccspárjait is kisorsolta a területi igazgatóság. Mivel a vármegyei I. osztály tagjai kiemeltek a kupában, így a két sorozat egy időpontban, az ünnepi hosszú hétvégén, augusztus 17-18-án rajtol.
Az NB III.-ból kiesett Szeged-Csanád Grosics Akadémia II. Mórahalmon indítja a 2024-2025-ös szezont, míg több év után újra megrendezik a megyeegyben a Sándorfalva-Balástya rangadót. A lebonyolítás nem változott, a tizenkét csapat az oda-vissza alapszakaszt követően a felső-, illetve alsóházban dönti el a végső helyezéseket a vármegyei I. osztályban. A többi bajnokságban nem lesz rájátszás, a pontos időpontok hamarosan elérhetőek lesznek az MLSZ Adatbankban.

Az Első Forduló Párosításai
A 2024/2025-ös szezon első fordulójának párosításai a következőképpen alakultak:
| Bajnokság | Első forduló időpontja | Párosítások |
|---|---|---|
| Vármegyei I. osztály | Augusztus 17-18. | Makó-Deszk, Mórahalom-Szeged-Csanád Grosics Akadémia II., Kiskundorozsma-Szentesi Kinizsi, Hódmezővásárhelyi FC II.-Tiszasziget, Sándorfalva-Balástya, Algyő-DB Futball Bordány. |
| Vármegyei II. osztály | Augusztus 24-25. | Csanytelek-Tiszasziget II., SZEOL SC-St. Mihály, Algyő II.-UTC, Csengele-Tömörkény, Baks-Csongrád, Mártély-Röszke, Mindszent-Ásotthalom. |
| Vármegyei III. osztály | Augusztus 24-25. | Makó II.-Kistelek, Szatymaz-Öttömös, Pusztamérges-Apátfalva, Csanádpalota-Zsombó, Domaszék-Földeák, Forráskút-Sándorfalva II., Zákányszék-Tápé. |
| Vármegyei IV. osztály, Homokhát csoport | Szeptember 7-8. | Tömörkény II.-Kiskundorozsma II., Tiszasziget III.-Balástya II., Ópusztaszer-Ruzsa, Gyálarét-Szegedi Pázsit, Mórahalom-Sándorfalva III., Üllés-Csanytelek II. |
| Vármegyei IV. osztály, Tisza-Maros csoport | Szeptember 7-8. | Deszk-MAS SE, Ambrózfalva-St. Mihály II., Székkutas-HFC III., Szegvár-Kiszombor, Eperjes-Kübekháza, Nagymágocs-Csongrád II. |
| Vármegyei női felnőtt | Szeptember 14-15. | Balástya-Makó, Csanytelek-Kiskőrös, DAFC-Arany Bácska Egyesület, Kiskundorozsma-Bugac, St. Mihály-Szeged-Csanád Grosics Akadémia. |
Fontos Hirdetmények és Működési Információk
A Csongrád-Csanád Vármegyei Labdarúgó Szövetség folyamatosan tájékoztatja a sportszervezeteket és az érdeklődőket a legfontosabb határidőkről és eseményekről. Fontos, hogy a sportszervezetek figyeljenek a határidőkre, például a sportfejlesztési programokkal kapcsolatos elszámolásokra.
„Felhívjuk a tisztelt Sportszervezetek figyelmét, hogy a folyamatban lévő és a már befejezett sportfejlesztési programokkal kapcsolatos elszámolási határidő 2020.12.12-én éjfélkor lejár! Kérjük a tisztelt Sportszervezeteket, hogy az elszámolásaikat lehetőségeikhez mérten minél hamarabb kezdjék meg és adják be, mivel a december 12-ei végdátum jogvesztő dátum! Ezt követően a már beadott elszámolások újranyitására nem lesz lehetőség, akik pedig nem adják be eddig a határidőig az elszámolásukat, azok teljes visszafizetésre számíthatnak az ellenőrzési osztály részéről!”
A labdarúgás más ágai, mint például a futsal, is kiemelt figyelmet kapnak. Regionális Futsal bajnokságokra is van lehetőség nevezni. „Ezúton értesítjük a sportszervezeteket, hogy 2020. augusztus 3-ig lehet nevezni az MLSZ-központ által kiírt és hét megye által szervezendő 2020/2021. évi férfi felnőtt regionális futsalbajnokság(ok)ra. Hasonlóan a tavalyi évhez idén is központilag kell nevezniük a 2020/2021. A pontvadászatokat alapesetben hét megyei igazgatóság (a budapesti, valamint a Csongrád, a Fejér, a Győr-Moson-Sopron, a Heves, a Pest és a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei) szervezi és bonyolítja majd le. Az alap-versenykiírás megtalálható az MLSZ dokumentumtárában.”
Az utánpótlás-nevelés és a szervezeti kapacitás fejlesztése érdekében a szövetség önkéntes szervezői tanfolyamot is indít, melynek időpontja 2023. 08. 08 - 2023. 08. 07. Ezen kezdeményezések is hozzájárulnak a vármegyei labdarúgás folyamatos fejlődéséhez és megerősödéséhez.

tags: #csongradmegyei #labdarugo #szovetseg #delmagyar





