A Taksony őszi bajnoki címe és tavaszi kihívásai a Pest vármegyei III. osztály Déli csoportjában
Kiválóan hajrázva, az utolsó négy mérkőzését 19 szerzett mellett kapott gól nélkül abszolválva lett őszi első a Taksony együttese a Pest vármegyei III. osztály, Déli csoportjában. Előnye azonban így is mindössze egyetlen pont az üldöző Inárccsal szemben. Szinte garantált a hasonlóan izgalmas tavaszi folytatás is, ami többesélyesnek számít a bajnoki címért folyó versenyben az egyik legkiegyensúlyozottabb csoportban.

Célok és taktikai változtatások
Az idei szezon első edzésén megbeszéltük, hogy megcélozzuk a bajnoki címet és a feljutást, mindenki ennek megfelelően vágott neki a munkának és az idénynek. Fontos célunk, hogy a Taksony II. - Hamar sikerült felvenni az erős mezőnyű csoportjuk ritmusát? - Az elején még voltak kérdőjelek, hogy milyen játékrendszer szerint játsszunk, ment közben áttértünk a két szűrővel való játékra, ami sokkal hatékonyabbnak bizonyult, az utolsó meccsek maximálisan ezt igazolták. A bajnokság második felére sikerült mindenkinek megtalálnom az ideális helyét.

Az őszi idény tanulságai és kihívásai
Sajnos néhány sérülés jelentősen hátráltatta a munkánkat, Micheller Balázs és a „kettes” gárda edzője, Kleineisel Pál, azaz két fontos belső védőnk hosszú időre kidőlt. A Táborfalva elleni mérkőzésünk, ami váratlan vereség volt, szintén kiemelkedő esemény volt. Ellenfelünk jól kezdett, sajnos a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, a vendégek némi szerencsével nyertek. Így utólag azt mondhatom, kellett nekünk az a pofon, ráadásul még idejében is jött.
A Taksony eredményei a Pest vármegyei III. osztály, Déli csoportjának őszi első helyezettje a Taksony. A bajnokság állása az őszi szezon végén:
| Helyezés | Csapat | Pontszám |
|---|---|---|
| 1. | Taksony | Ismeretlen |
| 2. | Inárcs | Ismeretlen |
Gyönyörű szabadrúgással nyert a Taksony a nyitányon
Téli átigazolások és tavaszi kilátások
Távozókról nincsen tudomásom, ugyanakkor, három-négy kiszemeltem van a második csapatunkból. Csakis olyan labdarúgókban gondolkodunk, akik erősítést jelenthetnek számunkra a folytatásban. Alapvető, drasztikus változtatásokat nem tervezünk a keretben. Nagyon kiegyensúlyozott a csoportunk mezőnye, látványosabbak a mérkőzések, sok olyan találkozót játszottunk, ami a másodosztályban is simán megállná a helyét. A tavalyihoz képest még jobb, még erősebb lett a mezőny, öt-hat együttes versenyben lehet a bajnoki címért, legnagyobb ellenfeleink közé a Dabas-Gyónt, a Dömsödöt és az Inárcsot sorolom. Nem mondok azzal újat, ebben a csoportban bárki bárkit legyőzhet, nem nagyon lehet senki ellen sem biztosra menni. A tavaszi rajton egyből rangadót játszunk az Inárccsal, de nem ott fog eldőlni az első hely sorsa, ahhoz hosszú még a bajnokság.

Felkészülés és a csapatot támogatók
December 21-én, szombaton disznóvágással egybekötött csapatévzáróval búcsúztatjuk évet, majd január 14-én, kedden kezdjük el az edzéseket, heti két alkalommal, plusz hétvégenként az edzőmérkőzésekkel. Őszintén szólva, nekünk nem jött jókor a téli pihenő, hiszen nagyon jó formában voltunk, ha rajtam múlik, egyben lejátszottam volna a bajnokságot, lehet, jól is jártunk volna. Itt szeretném megköszönni egykori szertárosunk és törzsszurkolónk, Wamberszky Anikó önzetlen segítségét, aki minden mérkőzésünkre kijön; Zsolnai Pálnak, Taksony polgármesterének a támogatását, aki ugyancsak gyakran kilátogat a bajnokikra és figyelemmel kíséri a szereplésünket és nem utolsósorban édesanyámnak, Erzsikének a munkáját, aki szertárosként segíti a klubot és a csapatot.
A Taksony őszi kerete
Felső sor (balról): Szeghegyi Gábor, Micheller Balázs, Horváth Attila, Mészáros Dániel, Tárkányi Gergő, Demjén Zoltán, Patály János, Patkó György, Kleinheizer Péter, Habi László, Tiefenbeck Kristóf, Hégner Zoltán (játékos-edző). Alsó sor: Forgó Rajmund, Fajta Konrád, Szabó Dávid, Sztojka László, Wéber Tamás, Gráf Attila, Csergő Bence, Sipos Roland, Nagy Máté, Iványi Áron, Szeghegyi Ádám.
tags: #deli #aniko #adatbank #mlsz





