Gödöllői Röplabda Club

A Kalocsai KC lenyűgöző menetelése és a következő kihívások az NB II-ben

2026.06.02

Hétvégén folytatódtak a férfi és női kézilabda NB II küzdelmei. A Bács-Kiskun vármegyei gárdák közül a Kalocsai KC szerepel a legjobban, a férfi liga E-csoportjában eddig mind a tíz mérkőzését megnyerte, ezzel első is. A Kalocsai KC nem tud hibázni ebben az idényben, hiszen mind a tíz fellépésén nyert, ezzel már négy körrel a vége előtt biztos, hogy a felsőházban folytathatja majd a gárda. Nem mindegy azonban, hogyan alakul a hajrá, így szombaton is folytatná jó sorozatát Szvétek Balázs csapata.

A siker titka: kemény munka és felkészülés

A csapat lenyűgöző teljesítményének hátterében tudatos felkészülés és a játékosok elhivatottsága áll. Ahogy Szvétek Balázs, a csapat edzője fogalmazott:

- Hét-nyolc hetes felkészülésünk volt a rajtig, ezalatt gyakorlatilag nem volt olyan játékos, aki kettőnél több edzésről hiányzott volna, így folyamatosan 12-14 fővel tudtunk minőségi munkát végezni. Az elején azt mondtam a fiúknak, hogy az első meccs lehet vízválasztó a NEKA U21 ellen, mert utána kedvező a sorsolásunk. Nyertünk, és utána kihasználtuk ezt, ezért is járunk tíz győzelemnél. Titok tehát igazából nincs, csak az edzéseken való részvétel, illetve a megfelelő felkészülés.

Edzés a Kalocsai KC-nél

Csapategység és helyi kötődés

A Kalocsai KC-nél a csapategység is adott, a keret jelentős része helyi kötődésű, ezt az összetartást pedig csak tovább erősítik a sikerek.

- Nálunk gyakorlatilag a teljes keret kalocsai, négy-öt vidéki van csupán a csapatban. Tovább árnyalja ezt a képet az is, hogy Katona Bence például dunaújvárosi, de ez már a tizenharmadik idénye Kalocsán. A kohézióval nálunk sosem volt probléma, aki hozzánk kerül és megfelelő karakter, nagyon könnyen be tud illeszkedni. Nem szabad persze elmenni amellett sem, hogy a sikerek ezt hozzák magukkal, míg két éve, amikor papíron kiestünk az NB II-ből, más volt a légkör. Szerencsére most egy pozitív, jó hangulat társul ehhez a szerepléshez, de tudni kell majd akkor is kezelni a dolgokat, ha esetleg sikertelenebb időszak jön - tette hozzá Szvétek Balázs.

Kihívások és az előttünk álló mérkőzések

A remek szereplés ellenére a csapatnak akadnak nehézségei.

- Néha vannak döcögősebb hetek, ilyen a január is, amikor betegségek és sérülések nehezítik a dolgunkat, Nagyatádon három alapemberünk is hiányzott múlt héten különböző okok miatt. Örülök, hogy ezzel együtt is szépen vesszük az akadályokat, bízom benne, hogy még sokáig kitart ez a sorozat - mondta Szvétek Balázs.

Komoly kihívás áll a csapat előtt. A Kalocsa hazai mérkőzésre készül, de azt kivételesen albérletben játssza le, a sportbál miatt Solton fogadja a Mecseknádasdot a KKC szombaton 15 órakor.

- Jó hír, hogy egyik hiányzónk visszatérhet, ugyanakkor a góllövőlistán előkelő helyen álló Kovács Ákos még két-három hétig nem lesz bevethető. Mellette Bock Milán is betegséggel küzd még, Katona Bence ugyanakkor tagja lesz a keretnek. Nem véletlen szerepel jól a Mecseknádasd, idegenben is nagyon komoly mérkőzést játszottunk velük. Mivel ők is ott lesznek a felsőházban, a pontoknak nagy jelentősége van, hiszen továbbvihetjük magunkkal az ellenük szerzett eredményeket. Nem lesz könnyű dolgunk, de bízom a sikerben - mondta a Kalocsa edzője.

Stratégia a felsőházra: minden pont számít

Nem mindegy, mennyi pontot visz magával a Kalocsai KC. Az utolsó négy mérkőzés tétje már az, hogy mennyi pontot visz magával a felsőházba a Kalocsa. Szvétek Balázs elmondta, szeretnének minél tovább hibátlanok maradni, de ez továbbra sem kimondott cél, ráadásul a felsőházban nagyon komoly riválisok várnak majd rájuk.

- A Mecseknádasd után a Siklós következik már valóban hazai pályán, és mivel nekik is lehet még esélyük az első négybe kerülni, ott sem mindegy, mi történik. Ezt a két meccset véleményem szerint meg kell nyernünk, utána lesz egy szünet, majd jön a Sárbogárd. Jó kapcsolatot ápolunk velük, nagyon fiatal gárdáról van szó, így megbántás nélkül mondom, hogy mások a két klub céljai. Az utolsó körben rangadóra megyünk Hőgyészre, ők is a felsőházban lesznek, így ott is külön tétje lesz a pontoknak. Jó lenne az utolsó fordulóban is jó eredményt elérni ellenük, de hangsúlyoznám, hogy nálunk nincsenek olyan célok, hogy hibátlanul kellene megnyerni a csoportot. Jó lenne, de ilyen sosem hangzott el. Nyilván szeretnénk minél több pontot magunkkal vinni, hogy jó pozícióból induljunk, mert ott már nagyon komoly ellenfeleink lesznek. A másik csoportban a Rákosmente ugyancsak hibátlan, ők kiesés után azzal vágtak neki a szezonnak, hogy csak a feljutás elfogadható számukra. Ott van a Csepel is, amellyel az utóbbi két évben nagyon nehéz mérkőzéseket játszottunk, ők is bajnokesélyesek. Nehéz dolgunk lesz, éppen ezért nem mindegy, mennyi pontot viszünk magunkkal - zárta gondolatait Szvétek Balázs.

Kézilabda pálya áttekintő térkép

A Bács-Kiskun vármegyei kézilabda csapatok helyzete

Az E-csoportban tehát a Kalocsa a hibátlan mérlegét tartaná, míg a G-csoportban a Kiskunmajsa, a Mizse és a Kecskemét is a felsőházi helyekért küzd. A nőknél a Kecskemét idegenben, a Nemesnádudvar hazai pályán gyarapítaná pontjai számát.

A következő hétvége NB II-es programja

A Bács-Kiskun vármegyei csapatok számára is számos izgalmas mérkőzés várható a kézilabda NB II-ben.

Dátum Mérkőzés Időpont Helyszín
02.07. (szombat) Kalocsai KC - Mecseknádasd 15 óra Solt (albérletben)
02.07. (szombat) Kiskunmajsai KC - Mezőtúr 18 óra Kiskunmajsa
02.07. (szombat) Mezőtúr - Kecskeméti NK 18 óra Mezőtúr
02.07. (szombat) Nemesnádudvari NKSZE - Gyáli BKSE 18 óra Nemesnádudvar
02.07. (szombat) Mizse KC - Törökszentmiklós 18 óra Mizse

Legutóbbi eredmények és rájátszások a vármegyében

Az elmúlt időszakban számos izgalmas mérkőzést játszottak a különböző osztályokban, melyek hozzájárultak a bajnoki tabella alakulásához és a rájátszások izgalmaihoz.

NB II Férfi Rájátszás

Friss fejezetéhez érkezett az NBII-es férfi kézilabda bajnokság őszi-tavaszi sorozata. Valamennyi csoportban az alapszakaszt követően a hétvégén elrajtolt a rájátszás.

  • Az E-F csoportból kialakult felsőház első fordulójában az 5. helyezett Kalocsai KC látta vendégül a listavezető PTE-PEAC együttesét.
  • A G-H csoport alapszakaszából létrejött mezőny nyitányaként a 8. helyen álló Mizse KC a tabella közepét erősítő Mezőtúri AFC-Syngenta gárdáját fogadta.
  • Az alsóház rajtjánál az élen álló Kecskemét próbálta otthon tartani a pontokat a Duocor Makói Kézilabda Club ellen, valamint Kondoroson vizitált a jobb előjelekkel odautazó Kiskunmajsai KC.

Férfi NB II Eredmények

A hétvégi férfi NBII-es forduló a végső sorrendet is alapjaiban meghatározó mérkőzéseket hozott.

  • VAX KE Sárbogárd - Kalocsai KC: 28-30 (12-17)
    Az első játékrészt magabiztos teljesítménnyel hozta vármegyénk csapata, majd a fordulás után sokkal szorosabbá alakult a párharc. Elsősorban Kovács Ákos (11) nagyszerű játékának köszönhetően végül bebiztosította sikerét a vendégcsapat.
  • Kiskunmajsai KC - UniTurn Kunszentmárton KSK: 45-29 (22-14)
    Remekeltek a hazaiak az első félórában, főleg Kis Dániel és Tan Ádám játszott kiemelkedően, de a többiek is alaposan hozzájárultak az otthoni, a vártnál jóval nagyobb különbségű győzelemhez.
  • Kecskemét - Mizse KC: 32-32 (18-19)
    Vármegyei párharcnak lehettek tanúi azok, akik kilátogattak a találkozóra. Két remekül felkészített gárda lódult egymásnak. A félidő végén egy góllal ment a vendéggárda, és a fordulást követően is végig szoros, kiegyenlített csata folyt a pályán. A legvége egy-egy pont és döntetlen lett!
Kézilabdázók ünneplik a gólt

Női Kézilabda Eredmények és Rájátszások

Érmes párharcok, rájátszásos rangadók, felső-, és alsóházi ki-ki meccsek varázsolták izgalmassá az óraátállításos hétvége női kézilabdás körképét. Három különböző osztályban nyolc mérkőzésen voltak főszereplők vármegyénk női csapatai a hétvégén.

NB II Női Rájátszás

  • Kecskeméti NKSE-PC Trade Szegedi NKE: 29-31
    Az NBII-es rájátszás első fordulójában, a felsőházban a Kecskeméti NKSE az alapszakaszban jól teljesítő PC Trade Szegedi NKE gárdájával találkozott. Szoros, nagyon szoros első félidőt jegyezhettek fel a krónikások. Jámbor-Herceg Réka sokadszor remekelt, de most ez kevésnek bizonyult.
  • Békéscsabai Előre NKSE U21 - Kecskeméti NKSE
    A felsőházi rájátszás égisze alatt Békéscsabára utazott a Kecskemét. A jobb pozícióban lévő vendégek már az első játékrészben tízet tettek közé, így a második félidő formaságnak számított.
  • Kecskeméti NKSE - Rákosmente
    A második helyen álló Kecskeméti NKSE hazai körülmények között játszott a Rákosmente ellenében. A vendégek próbálkozásai már az első néhány percben elhalványultak és ezt maradéktalanul kihasználták Vuletityék. A vége biztos hazai siker lett.
  • Bácsalmás PVSE - K. Szeged SE (NBII. alsóházi rájátszás)
    Az azonos pontszámmal rendelkező két együttes csatájának első félórájában két góllal többet dobott az otthonjátszó csapat (13-11) és ezt a differenciát tudta is tartani a fordulás után.
  • Tisza Volán SC-Bácsalmás PVSE: 27-24
    Az alsóházban, Szegeden, a Tisza Volán SC pályáján lépett parkettre a Bácsalmás PVSE. Az első játékrészt hozta a vendéggárda (12-14), aztán azonban fordított a pályaválasztó és otthon is tartotta a pontokat.
  • Inárcs-Örkény KCE - Bácsalmás PVSE: 28-23
    Az NBII-es bajnokság „G” csoportjában az Inárcs-Örkény KCE otthonában lépett pályára a Bácsalmás PVSE. Az előjelek hazai sikert ígértek és ez a feltételezés meg is valósult a pályán. 16-11 után, a második felvonásban tovább erősítette előnyét a pályaválasztó és biztosan hozta a győzelmet.

Vármegyei I. osztály Női Rájátszás

  • Kiskunhalasi UKSC-Tamási KC: 30-29 (16-13)
    A vármegyei I. osztály felsőházi rájátszásának 6. fordulójában a Kiskunhalasi UKSC a második helyen álló Tamási KC-t fogadta. A Halas nagyon akarta a sikert és ez Soós Anna vezérletével realizálódott is.
  • Mizse KC-Nemesnádudvari NKSZE: 28-29
    Ugyancsak szombaton, a dobogós Mizse KC látta vendégül a listavezető, Nemesnádudvari NKSZE gárdáját. A forduló rangadóján a hazaiak hozták az első félidőt. 17-16 után is maradt a kiegyenlített párharc, amelynek végén a vendégek örülhettek nagyon, hiszen tovább növelték előnyüket a tabella élén.
  • Kalocsai KC-Kiskunmajsai KC: 29-23 (20-15)
    Vasárnap délutánra maradt a Kalocsai KC-Kiskunmajsai KC párharc. Az otthoniak meghatározó előnyre tettek szert az első félórában, és bár a fordulás után szorosabbá vált a mérkőzés, nem engedték ki kezükből a győzelmet.
  • Kalocsai KC-Kiskunhalasi UKSC: 29-23 (12-11)
    Kalocsán a Kiskunhalas vendégeskedett. Az 5. és 6. helyezett csatájának bevezető félórája tükrözte a tabella állását, majd a csere után fokozatosan elléptek az otthonjátszók.
  • Nemesnádudvari NKSZE-Kiskunmajsai KC: 33-31 (14-15)
    A tabella-vezető Nemesnádudvar szintén szombaton látta vendégül a Kiskunmajsai KC-t. Óriásit küzdött a Majsa az első félidőben és ennek meg is lett az eredménye. 14-15 után azonban minden tartalékát mozgósítva, fordított a pályaválasztó.
  • Tamási KC - Mizse KC: 31-25 (13-12)
    A vármegyei I. osztály felsőházában szombaton koradélután a Tamási KC játszott a Mizse KC együttesével. Az első félórában azonos erők párharcát láthatták a kilátogató nézők, majd 13-12 után magabiztosabbá vált a pályaválasztó és végül érvényesítette a papírformát.
  • Tamási KC - Kiskunhalasi UKSC: 31-22 (14-12)
    A Tamási KC a négypontos Kiskunhalasi UKSC-t látta vendégül. Egy viszonylag szoros harminc perc után állva hagyta Nagy Gábor tanítványait az otthonjátszó együttes.
  • Kiskunmajsai KC - Kalocsai KC: 30-26 (13-10)
    Kiskunmajsán a Kalocsai KC vendégeskedett. Az első félidőt három-, míg a második etapot négygólos különbséggel zárta a pályaválasztó.
  • Lista vezető - Mizse KC
    A listavezető a Mizse KC csapatát fogadta. A forduló rangadójának első felvonásában úgy tűnt, érvényesíti a papírformát a hazai gárda (15-13), de aztán a térfélcserét követően Víg Laura eredményessége mellé (12) társult Németh Kitti is (10), így nem kis bravúrt teljesítve, meglepetés került a jegyzőkönyvekbe.

Vármegyei I. osztály Női Alsóház

  • Tolna KC U20-Bácsbokodi KSE: 22-28 (16-16)
    Pénteken este a Tolna KC U20 játszott nagyon fontos mérkőzést a Bácsbokodi KSE ellen. Kiegyenlített félidő után elsősorban Banász és Kutyifa góljainak köszönhetően magabiztos sikert aratott a vendéggárda.
  • Soltvadkerti TE-BS Plastic - Holler UNFC
    Vasárnap délután szintén rendkívül fontos meccsen fogadta a Soltvadkerti TE-BS Plastic a Holler UNFC-t. Az azonos ponttal büszkélkedő két együttes párharcából meglepetésre a vendégek kerültek ki sikeresen.
  • Holler UNFC - TRD Solt: 26-23 (14-10)
    Március 13.-án este a Holler UNFC várta pályaválasztóként a TRD Solt együttesét. A jobb pozícióban lévő vendégek Tóth Csenge Csepke góljaival igyekeztek hazavinni a győzelmet, de ezúttal, elsősorban Szekeres Kamilla Virág eredményességének köszönhetően, az otthoniak jobbak voltak. Az első felvonás végén négy, a legvégén három maradt közte.
  • Bácsbokodi KSE - Tolna KC U20
    Vasárnap délután a Bácsbokodi KSE próbálta érvényesíteni a saját pálya előnyét a Tolna KC U20 ellenében. Nos, ezúttal nagyon összeszedte magát a hazai gárda és kétséget sem hagyva, magabiztosan győzött.
  • Soltvadkerti TE-BS Plastic-Tengelic Paks: 20-28
    Az alsóházban a Soltvadkert próbálta hazai pályán meglepni a Tengelic-Paks csapatát, eredménytelenül. A félidő végén már öttel ment a vendég, vége pedig mínusz nyolc lett.
  • Tengelic-Paks - Bácsbokodi KSE
    Az alsóházban az ötödik fordulóból előrehozott mérkőzés keretében rendezték vasárnap a Tengelic-Paks - Bácsbokodi KSE párharcot. Utóbbi gárda sérülések és különböző elfoglaltságok miatt nem tudott teljes kerettel érkezni és ez a tény nagyon megkönnyítette az otthonjátszók dolgát.

Megyei II. osztály Női

  • Tolna KC-Nemesnádudvari NKSZE: 32-28 (16-12)
    A megyei II. osztályban vasárnap délelőtt a kiskőrösi sportcsarnok nyújtott lehetőséget az aktuális forduló lebonyolítására. Elsőként a Tolna KC meccselt a Nemesnádudvar csapatával. A Tolna KC az első felvonás keretében négyet tett közé és ezt meg is tartotta a találkozó végére is.
  • Kiskőrösi NKSZSE - PSKE Kelebia (22-4 félidő)
    A második találka főszereplői a Kiskőrösi NKSZSE és a PSKE Kelebia volt. A 22-4-es félidei állás sok mindent elárul a játék képéről és így a második félóra is mellőzte az izgalmakat.

tags: #kalocsai #kkc #meccs

Népszerű bejegyzések:

GRC