Karacs Jázmin és a Kisvárda női kézilabdacsapatának átigazolási hírei és mérkőzésösszefoglalója
Karacs Jázmin, a magyar női kézilabda feltörekvő tehetsége, pályafutása során több neves klubban is megfordult. A balszélső a sportág alapjait szülővárosában, Nádudvaron sajátította el, ahol egészen 2011-ig a Hajdú-Bihar megyei csapatot szolgálta. Ezt követően Debrecenbe igazolt, ahol végigjárta a klub utánpótlás együtteseit.
Érdeklődési szinten már az előző szezon végén is felmerült a nevem Békéscsabán, de akkor még a tanulmányaim miatt Hajdúnánás mellett döntöttem, ahol tanárként jelenleg is a szakmai gyakorlatomat töltöm.
A balszélső számára nemcsak a vezetőedző személye lesz ismerős, hanem a szakmai igazgató, Mátéfi Eszter is, akivel dolgozott már együtt kisvárdai állomáshelyén. Ez a korábbi időszak alapozta meg a kapcsolatát a Kisvárda női kézilabdacsapatával, mielőtt továbbállt volna.

Karacs Jázmin távozása Kisvárdáról és új kihívásai Békéscsabán
A Kisvárda női kézilabdacsapatából számos játékos távozott, köztük a debreceni kölcsönbalszélső, Karacs Jázmin is. Távozik viszont a Győrtől kölcsönkapott válogatott irányító, Tóth Gabriella, a debreceni kölcsönbalszélső, Karacs Jázmin és a szerb válogatott Krisztina Liscsevics, aki a dán Esbjergben folytatja, míg a szlovák Julia Kucherová Kecskemétre szerződik.
2021. április 16-án bejelentették, hogy nyártól Karacs Jázmin személyében újabb fiatal játékos csatlakozik a Békéscsabai Előre NKSE felnőtt csapatához. Karacs Jázmin izgatottan várta az új kihívást:
- Egyáltalán nem az ismeretlenbe érkezem, mert bár eddig csak ellenfélként, de azért sokszor megfordultam a Viharsarokban.
- Tisztában vagyok vele, hogy ebben a városban milyen sokan szeretik a kézilabdát, és a csapat népes szurkolótábora szinte nyolcadik emberként rendre óriási hangulatot teremt a csarnokban. Ezt remélem már ősztől én is megtapasztalhatom, mert azért nézők előtt játszani az igazi sava-borsa ennek a sportágnak.
- Természetesen a döntésemben az is fontos szerepet játszott, hogy egy nagymúltú egyesület tagja lehetek, és persze Békéscsaba Nádudvarhoz való közelsége sem volt mellékes tényező, hiszen így a családom is viszonylagos közelségben marad számomra.
- Nagyon várom már a közös munkát, és bízom benne, hogy sikeres szezont vívhatunk meg együtt. Célom, hogy stabil játékos legyek új csapatomban, tovább fejlődjek, és többek között a gyorsaságomat is kamatoztatva minél hasznosabb tagja legyek a lila-fehér közösségnek.
🔴 Kaáli-Nagy Géza: 211 millió forint ment Balásy Gyula cégének a lombikbébi szektorból
A Kisvárda Master Good SE női kézilabdacsapatának átfogó keretváltozásai
A női kézilabda NB I-ben szereplő Kisvárda hivatalos honlapján jelentette be a csapat számos átigazolását és távozását. A klub aktívan alakította keretét a közelgő szezonra, frissítve a játékosállományt.
Új érkezők a Kisvárdánál
A csapat erősítésére több meghatározó játékos is érkezett:
A Kisvárda hivatalos honlapján jelentette be, hogy átigazolta a legutóbb Békéscsabán szereplő 25-szörös válogatott Triffa Ágnest. A 30 éves, a Dunaújvárossal 2016-ban EHF-kupa-győztes kapus egy plusz egy éves szerződést írt alá.
Triffa új klubjában minden bizonnyal első számú kapus lesz egy másik új szerzemény, a Vácról érkező ukrán válogatott Balog Judit előtt.
Az említettek mellett érkezik az orosz balátlövő, Marija Garbuz és az irányító Marincsák Nikolett Debrecenből.
A horvát beálló, Vesna Milanovic-Litre és a szerb irányító, Tamara Georgijev a szlovén Krim Ljubljanából.
A jobbszélső Katona Flóra és a jobbátlövő Élő Beatrix pedig Mosonmagyaróvárról.

Távozók a Kisvárdától
A keret frissítése távozókat is jelentett, akik új kihívások elé néznek:
Távozik a Győrtől kölcsönkapott válogatott irányító, Tóth Gabriella.
A debreceni kölcsönbalszélső, Karacs Jázmin.
A szerb válogatott Krisztina Liscsevics, aki a dán Esbjergben folytatja.
A szlovák Julia Kucherová Kecskemétre szerződik.
Mellettük Lévai Zsófia, Héjjas Tímea, a norvég Hanna Yttereng, a román Madalina Puscas és a litván Marija Gedroit is elhagyja a csapatot.

Izgalmas döntetlen a Kisvárda és a Mosonmagyaróvár rangadóján
Sok izgalmat és rengeteg fordulatot hozott a női kézilabda NB I-es mérkőzés első harminc perce, amelyet borzasztóan gyengén kezdett a hazai csapat. Mosonmagyaróvár, 1100 néző előtt zajlott a találkozó, melyen a Mosonmagyaróvár csapata a következő összeállításban lépett pályára: Dányi - Katona 2, Lancz 2, Tilinger 2, HORVÁTH B. Csere: HERCZEG (kapus), Gyimesi, Bardi 1, DE SOUZA 8 (6), Hajtai 4.
Negyedóra alatt mindössze két gól sikerült szereznie a vendégek nagyon magas hatos fala előtt sokat hibázó Motherson-Mosonmagyaróvárnak. Három hétméterest is elhibázott az MKC, amely így többször is négy-öt gólos hátrányba került.
Nagyon mélyről küzdötte fel magát az MKC, amely a folytatásban már koncentráltan kézilabdázott és így sikerült egyenlítenie, sőt a vezetést is átvennie. A brazil világbajnok Karoline De Souza pedig igaz szellemi vezére lett a csapatnak és ő zsinórban értékesített hat büntetőt. Az utolsó tíz perchez így két gólos hazai előnyvel érkezetek a csapatok, de ezt sikerült ledolgoznia a kisvárdai csapatnak, így a mérkőzés döntetlennel zárult.
A találkozó után az edzők is értékeltek:
Bognár Róbert (Mosonmagyaróvár edzője):
- Ez az első döntetlen eredmény amióta én vagyok mosonmagyaróvári csapat edzője, de nem tudok igazából örülni ennek. Igaz a borzasztó kezdésünk és a rengeteg hibánk, rossz döntésünk után, elégedetlen sem lehetek.
Bakó Botond (Kisvárda edzője):
- Inkább izgalmas volt ez a találkozó, mint magas színvonalú. Komoly előnybe kerültünk az elején, amivel azonban nem tudtunk elég jól gazdálkodni. Látszik, hogy sokat kell még dolgoznunk, különösen a támadásaink gyorsabb befejezése érdekében.

tags: #kisvarda #noi #kezilabda #jazmin





