Utánpótlás röplabda: sikeres alapszakasz és a sportág kiválóságai
A röplabda sportágban az utánpótlás nevelése kiemelt jelentőséggel bír, hiszen a fiatal tehetségek fejlődése alapozza meg a jövő sikereit. Az U12-es korosztály számára lezárult az alapszakasz, melynek során minden csapatunk kiválóan helytállt ebben a félévben. A szombathelyi fiatalok számára a bajnokság egy hazai fordulóval folytatódott, ahol kiváló hangulatban, a közönség előtt mutathatták meg, mit is tudnak a lányok.

Sikerek az U12-es korosztályban
A SZOSI csapatai számára az alapszakasz során négy alakulat is bizonyított. Az edzők értékelései alapján a lányok nagyon izgalmas és színvonalas találkozókat játszottak. Mindenki egytől egyig hajtott az elejétől a végéig, ami a kiváló felkészültségüket tükrözi. Az egyik legkiemelkedőbb esemény a két csapatunk egymás elleni mérkőzése volt, amely rendkívül színvonalas volt, hosszú labdamenetekkel, örömmel és bánattal teli pillanatokkal.
A szombati hazai fordulóban a csapatok 3-3 mérkőzést játszottak. A SZOSI B csapatának teljesítménye különösen figyelemre méltó volt: 3 meccs, 3 győzelem, ami elsősorban a nagyon jó nyitásoknak volt köszönhető. Bár betegség és egyéb események ritkították mindkét csapatot, a lányok kiválóan helytálltak a mérkőzéseken.
A fejlődés útján
A csapatoknál a szakmai munka folyamatos, és a fiatalok rengeteg idejük van a fejlődésre. Míg a C csapat rendkívül fegyelmezetten és motiváltan játszott a nap folyamán, addig a fejlődés érdekében a D csapatnál a nyitásfogadást kell megerősíteni, valamint a pályán lévő kommunikációban kell előrébb lépniük. A csapatok névsora az alapszakasz során:
- SZOSI A: Németh Lara, Bánfalvi Zoja Eperke, Kovács Anna, Varga-Karádi Emili, Tóth Emese, Nagy Kata, Babos Adél, Rozmaring Léna.
- SZOSI B: Sátori Dóra Ágnes, Zsidai Írisz, Péteri Emma, Gueth Emma Róza, Talabér Lia, Bánhidai Lava, Horváth Amira.
Az év sportolói és a magyar sikerek
A sport világában nemcsak az utánpótlás, hanem a felnőtt kiválóságok elismerése is fontos hagyomány. A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik, kik sportágukban az év legjobbjai. Az idei évben egy veszprémi sportoló nevével találkozhatunk a legjobbak listájában: a jövő évi téli olimpiára készülő Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) a sífutók között lett az év legjobbja.
| Sportág | Év sportolója | Elismerések száma |
|---|---|---|
| Búvárúszás | Balázs Péter | 13 |
| Úszás | Hosszú Katinka | 7 |
| Tenisz | Babos Tímea | 6 |
A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között. Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk és a búvárúszó Balázs Péter, mindketten 13. alkalommal lettek a legjobbak. Ez a sokszínűség jól mutatja, hogy a magyar sportolók számos területen érnek el kimagasló eredményeket, legyen szó csapatsportról vagy egyéni versenyszámokról.





