Gödöllői Röplabda Club

Lehmann István: A Vízilabda Pályáról az Edzői Stábig

2026.05.29

Csapatunk egyelőre a szabadságát tölti. A felkészülést júliusban kezdjük majd el. Immár hivatalos, hogy az új szezonban, azaz a 2023-2024-es idényben Lehmann István lesz a csapat másodedzője.

A szakembert igazán nem kell bemutatni a vízilabda barátoknak, hiszen ezer szállal kötődik a klubunkhoz.

Új Szerepkör és Célok a 2023/2024-es Szezonban

Az új szezonban Kiss Csaba segítője Lehmann István lesz. Olyan szakembert kerestünk, aki ismeri a csapatot, képben van a kerettel, a játékstílusunkkal. Az is fontos szempont volt, hogy mivel sok-sok szegedi fiatal található a keretben, ismerje őket. „Egykor a medencében voltak csapattársak, most pedig majd a parton alkotnak úgy gondolom remek párost.”

Lehmann István edzőként a medence szélén

Mi a Tisza-kormány öt legfontosabb feladata?

Játékos Karrier - Sikerek a Medencében

Játékosként LEN-kupát és Magyar Kupát nyert. Ez a gazdag játékosmúlt alapvető tapasztalatot és mélyreható ismereteket biztosít számára az edzői munkához.

Vízilabda mérkőzés akció közben

Utánpótlás-nevelés: A Szegedi Serdülő Csapat Németországban

Lehmann István edzői pályafutásának egyik fontos állomása volt az A-Híd Szeged Beton VE serdülőcsapatának (1996-1997-ben született pólósok) felkészítése és vezetése. A csapat 2013 júniusában, 4-től 10-ig edzőtáborozott Németországban.

Lehmann István és Éles Vilmos tanítványai a válogató tornára készülő déli régió kiválóságaival kétkapuztak napi két alkalommal, egészen péntekig. Ekkor a szegediek is részt vettek azon a tornán, ahová észak, dél és nyugat válogatottjai érkeztek, na és a persze a német serdülőválogatott szakemberei is, hogy végleges keretet válasszanak a nemzeti csapatba a látottak alapján.

Térkép: Esslingen Németországban

Eredmények és Élmények a Válogató Tornán

Az A-Híd Szeged Beton VE serdülőcsapata egy válogató tornán járt Németországban, Esslingenben, ahol tartományi válogatottak ellen ért el szép eredményt: 3 győzelem mellett 1 vereség volt a mérleg. A Szeged Beton pólósai az észak, dél és nyugat serdülő elitjét legyőzték, kelettel azonban nem bírtak.

Mivel a torna záró meccsén a nyugat megverte a keletet, így a körbeverések miatt harmadik helyen végeztek a magyar ifjak a német keleti és nyugati régió válogatottja mögött.

Serdülő vízilabda csapat tagjai a medencében

Külön élmény volt a sportolás mellett a csapatnak, hogy látogatást tehettek a stuttgarti Mercedes múzeumban is, na meg egy felejthetetlen látogatás a Mercedes múzeumában.

A Mercedes-Benz Múzeum épülete

A Csapat Tagjai és Edzői

Az Esslingenben szereplő csapat tagjai voltak:

  • Bereczky Ádám
  • Mikházi Bence
  • Sikovanyecz János
  • Németh Marcell
  • Bognár Bendegúz
  • Szepesi Richárd
  • Molnár Máté
  • Bíró Róbert
  • Koncz Bence
  • Török András
  • Hulmann Kristóf
  • Török Krisztián
  • Lakatos Máté
  • Gusztos Ádám

A csapat edzői Lehmann István és Éles Vilmos voltak.

tags: #lehmann #istvan #vizilabda

Népszerű bejegyzések:

GRC