Gödöllői Röplabda Club

Liverpool–Newcastle United: hazai győzelem a fordítás után

2026.04.25

A Liverpool hazai pályán 4-1-re legyőzte a Newcastle Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A címvédőnél Hugo Ekitiké duplázott, a visszatérő Ibrahima Konaté is eredményes volt. Szoboszlai Dominik és a gólpasszt adó Kerkez Milos is végig a pályán volt.

A két csapatot sohasem kötötte össze történelmi rivalizálás, az elmúlt időszakban mégis kölcsönösen úgy készülnek egymás ellen, hogy valamelyik félnek elégtételt kell vennie a másikon. A szombat esti bajnokit megelőzően a Newcastle érezhette inkább úgy, hogy van miért visszavágnia a Liverpoolnak, amely a nyáron nem kis veszekedéseket követően, klub- és Premier League-rekordért elhozta a St. James’ Parkból Alexander Isakot, majd az őszi szezonban játszott parázs meccset egy utolsó pillanatos góllal nyert meg 3-2-re.

Nos, most az első kaput eltaláló lövés Hugo Ekitiké nevéhez fűződött, viszont sokáig nem billent át a játék a vendégtérfélre, majd az Anthony Gordon-gól lehűtötte a kedélyeket. Az összkép alapján sokkal meglepőbb volt, hogy a Liverpool nemhogy egyenlített, de megfordította az állást a szünetig, ráadásul a második gólnál a duplázó Ekitiké Kerkez Milostól kapott indítást.

A szünet után előbb Szoboszlai Dominik zárhatott egy akciót kapura lövéssel (Nick Pope védett), majd Hugo Ekitiké előtt adódott lehetőség a mesterhármasra, de célt tévesztett. Idővel alábbhagyott a Newcastle lendülete, s bár a veszély nem szűnt meg teljesen a Liverpool kapuja előtt, bő egy óra játék után eldőlni látszott a meccs, amikor Mohamed Szalah passzából Florian Wirtz elegánsan lőtt a jobb alsó sarokba. S a hazaiak a hosszabbításban sem álltak le, mert az édesapja halála után a csapatba visszatérő Ibrahima Konaté is gólt szerzett a 93. percben.

Fontos siker volt ez a Liverpoolnak: megszerezte az első bajnoki győzelmét a naptári évben. A Vörösök kezdőcsapatában ezúttal is helyet kapott Kerkez Milos és Szoboszlai Dominik, utóbbi viszont - az idény során nem először - jobb hátvédként. A meccs első félidejében többnyire a Szarkák akarata érvényesült, amit egy kapufa jelzett, majd a 36. percben Anthony Gordon éppen Kerkez lábai között lőtt a jobb alsó sarokba. A szünetig hátralévő szűk tíz percben Hugo Ekitike duplájával fordított a hazai csapat, a második találatnál Kerkez indította a francia támadót.

Térfélcserét követően már a Bajnokok Ligájában nyolcaddöntős Liverpool irányította a játékot és a német Florian Wirtz hajszálpontos lövésével eldöntötte a három pont sorsát. A ráadásban még Szoboszlai bal oldali szögletét követően a szintén francia Ibrahima Konaté állította be a végeredményt.

A mérkőzést egyaránt végigjátszó két magyar válogatott futballista csapata a sikerével lezárta az öt találkozóból álló nyeretlenségi sorozatát a Premier League-ben.

Liverpool FC stadionja, Anfield

Arne Slot: „Túl sok hibát követtünk el”

Arne Slot péntek reggel megtartotta sajtótájékoztatóját a Newcastle United elleni Premier League-meccs előtt, és bár a Liverpool a hét közepén 6-0-ra kiütötte a Qarabagot a Bajnokok Ligájában, a holland szakember nem kertelt: a bajnokságban nem lehet többször hibázni.

Slot szerint a Liverpool saját magát hozta nehéz helyzetbe, s most a holland szakember egyértelmű üzenetet küldött: nem lehet többet hibázni. „Túl sokat hibáztunk, túl sok gólt kaptunk az utolsó pillanatokban. Minél közelebb vagyunk a végéhez, annál inkább igaz: nincs több lehetőség hibázni.”

A cél továbbra is a top négy, és Slot szerint ezért minden találkozó élet-halál kérdés. Minden meccs kulcsfontosságú, de ahogy most állunk, különösen az. A top négybe akarunk kerülni, ez a célunk, ezért minden meccs döntő. A Newcastle ellen pedig mindig nagyon nehéz.

Frimpong kidőlt, a védelem továbbra is gondban

A sajtótájékoztató egyik legfontosabb témája Jeremie Frimpong sérülése volt, aki a Qarabag elleni BL-meccs elején szenvedett húzódást. Slot megerősítette: a holland jobbhátvéd hosszabb időre kiesett. „Szombaton biztosan nem lesz a csapatban. Néhány hétig nem számíthatunk rá, de szerencsére nem olyan rossz a helyzet, mint először gondoltuk. Ez legalább valami pozitívum egy olyan dologban, ami alapvetően nem pozitív.”

A védelmet így továbbra is komoly terhelés éri, de Slot jó hírt is közölt az egyik játékosárló: „Konaté pénteken már edz, és szombaton ott lesz a keretben.” Joe Gomez visszatérésére viszont még várni kell: „Curtis bevethető, Joe még nem - de már nincs messze a visszatérése.”

A Liverpool hátsó sora hetek óta folyamatosan változik, és Slot elárulta, ez mennyire szembemegy az alapelveivel. „A tavalyi idényben is megmutattam, hogy amit igazán szeretek, az a folytonosság: ugyanazokkal a játékosokkal játszani, amennyire csak lehet. Mindig ezt csináltam. De most - mindenki számára nyilvánvaló okokból - erre nem volt lehetőségem, és néha meccs közben is cserélnem kell. Elmondhatom: ez messze nem ideális.”

Mégsem panaszkodni akart, inkább a játékosait emelte ki: „Elfogadjuk a helyzetet, és megpróbáljuk kihozni belőle a legtöbbet. Ezért van akkora tiszteletem a játékosaim iránt: mindent beleadnak, amit csak tudnak. Ez nem mindig volt elég ahhoz, hogy elég meccset nyerjünk a Liverpoolnál, ez egyértelmű - de ez nem az erőfeszítés hiánya miatt volt.”

Jeremie Frimpong futballista

Szoboszlai újra jobbhátvéd lesz? Kevés rá az esély

Frimpong kiesése után jobbhátvéd-poszton krízishelyzet alakult ki a Liverpoolnál, ráadásul Arne Slot jelezte: Joe Gomez továbbra sem bevethető, csak „már nincs messze a visszatérése”, így a Newcastle ellen biztosan nem jelent megoldást. Slot arra utalt, hogy átmenetileg kényszermegoldással kell kezelni a jobb oldalt - Frimpong hiányában például Wataru Endót említette, aki ugyan nem klasszikus szélsőhátvéd, de „okos futásokkal” és támogatással próbálja pótolni a hiányzó mélységi mozgásokat. Ez Szoboszlai Dominik szerepére is hathat: mivel a jobb oldalon csökkenhet a természetes szélesség és a felzárkózó futások száma, a magyar középpályás gyakrabban kényszerülhet visszalépni és segíteni a jobb oldal összekapcsolását, miközben Slot nem utalt arra, hogy Szoboszlait ismét klasszikus jobbhátvédként használná.

Szalah liverpooli helyzete, megoldási variációk

Mohamed Szalah kapcsán Slot hangsúlyozta: a csapat feladata, hogy a támadót jó helyzetbe hozza, és ezt a csapattagok egyre jobban csinálják. „Nekünk kell őt jó helyzetekbe hozni, és ezt egyre többször meg is tesszük - vele és a többi támadóval is. Ha elégszer kerülünk ígéretes szituációkba, a játékosaink meg fogják tenni, amit kell.”

Átigazolások? Slot poénnal ütötte el

Az januári hajrában természetesen szóba kerültek az esetleges erősítések, de Slot nem akart belemenni a részletekbe. „Ha úgy gondoljuk, hogy van olyan játékos, aki segíthet, és reális, hogy megszerezzük, akkor meglépjük. De ezek a beszélgetések nem ebben a szobában zajlanak.”

A végén pedig odaszúrt egy könnyed poént is: „Ha ebből azt akarjátok kiolvasni, hogy ez mennyire valószínű vagy mennyire nem… hát, lehet, hogy hétfő csendes nap lesz. Akarsz inkább golfozni?”

Arne Slot Premier League sajtótájékoztató | Liverpool vs Newcastle United

Newcastle ellen jön el az igazság pillanata

A Liverpool szombat este a Newcastle-t fogadja az Anfielden, és Slot szerint a BL-öröm ideiglenes: a klubnál a győzelem sem elég, ha nincs folytatás. „Mindig jobb nyerni, mint kikapni, ez segít. Jól is játszottunk, sok gólt szereztünk, továbbjutottunk - ez mind jó érzés. De ennél a klubnál egy győzelem soha nem elég.”

A tizenhárom meccses veretlenségi széria Bournemouth otthonában villámgyorsan fordult ötmeccses bajnoki nyeretlenségbe, mindez pedig mindennél jobban példázza a Liverpool kétarcúságát a 2025-2026-os szezonban. Arne Slot, a vörösöket az előző idényben angol bajnoki címre vezető vezetőedző sem igazán tudja már, mit próbáljon kifelé kommunikálni: az elmúlt hetekben nem túl szerencsés módon kijelentette, a tavaly tavaszi teljesítmény egyik kulcsa a PSG-elleni - viszonylag korai - Bajnokok Ligája-búcsú volt. Az el-elmaradozó eredményekkel és a fenti, nem túl szerencsés nyilatkozatokkal mostanra a liverpooli tábor masszív részeit fordította maga ellen. Nem csoda, hogy a hét közepén aratott kiütéses Bajnokok Ligája-siker, a Qarabag elleni 6-0 is csak néhány napra tudta elcsitítani a várható eltávolításáról szóló pletykákat. Slot pedig a legtöbb pletyka (hír?) szerint legfeljebb elodázni tudja innentől a menesztésének napját. Ilyen szempontból győzelmi kényszerben küldte pályára csapatát az ugyancsak BL-szereplő, a bajnoki tabellán három ponttal és négy hellyel mögötte álló (10.) Newcastle United ellen.

Az európai kupafordulóhoz képest a csapat kezdőjébe visszatért bal oldali védőként Kerkez Milos, míg az ezúttal sem volt kérdés, hogy a csapat egyik, ha nem a legjobbjának számító Szoboszlai Dominik is első perctől a pályán lesz majd ezúttal is.

Premier League, 24. forduló eredményei
Csapat M Gy D V G+ G- +/- P
1. Arsenal 24 16 5 3 46 17 +29 53
2. Manchester City 23 14 4 5 47 21 +26 46
3. Aston Villa 23 14 4 5 35 25 +10 46
4. Chelsea 24 11 7 6 42 27 +15 40
5. Liverpool 24 11 6 7 39 33 +6 39
6. Manchester United 23 10 8 5 41 34 +7 38
7. Fulham 23 10 4 9 32 32 0 34
8. Everton 24 9 7 8 26 27 -1 34
9. Brentford 23 10 3 10 35 32 +3 33
10. Newcastle 24 9 6 9 33 33 0 33

A két együttes kifejezetten drámai meccset játszott egymással a szezon elején - még a 2. fordulóban látogatott az angol társrekorder a Tyne folyó partjára -, amely Rio Ngumoha 100. Noha az angol sajtó kifejezetten deffenzív „szarkákra” számított, Eddie Howe együttese az első perceket erősen megnyomta támadásban. Kétszer is Kerkeznek kellett utolsó emberként mentenie a hazai védelem mögé lőtt labdánál. A folytatásban kiegyenlítődött a meccs képe, sőt, valamivel talán a Liverpool vált veszélyesebbé. Ám valódi dominanciáról nem beszélhettünk: mindkét csapat főleg a gyors átmenetek révén jutottak el az ellenfél tizenhatosáig. Noha a ziccerek hiányoztak, így is élvezetes lüktetése volt a játéknak. A játékrész derekán Ryan Gravenberch faultja után Harvey Barnes 22 méterről elvégzett szabadrúgásából csattant a labda a bal kapufán. Szűk öt perc alatt négy vendégszöglet követte a lehetőséget, komolyabb veszély nélkül. Aztán megint jöttek a Liverpool pillanatai: Hugo Ekitiké közeli lövésénél Nick Pope rutinos megoldására volt szükség. Igyekezett gyorsan válaszolni a gólra a házigazda: Ekitiké került gyanús körülmények között a földre, aztán Szoboszlai passza után Szalah éles szögből leadott lövését védte bravúrral Pope. Behúzták lesnek, de ha gól, jó eséllyel a VAR felülbírálta volna a döntést a visszajátszások alapján. Ezen azonban nem kellett sokáig idegesítsék magukat a vörösök. A 41. Újabb két perccel később pedig már vezetett is a Mersey-parti alakulat. A meccs változatos lüktetése kitartott fordulás után is. Egyórányi játék után kissé alábbhagyott a tempó, mintha mindkét csapat elkezdett volna spórolni egy utolsó nagy hajrára. Az azonban sosem derül már ki, hogy valóban ez volt-e a vendégek kispadján ülő Eddie Howe meccsterve az utolsó etapra, vagy a szerdai BL-meccs - a Newcastle a címvédő PSG-vel találkozott - ütközött ki a játékosok frissességében. A 67. Így aztán a hajrában már valóban nem a meccs kimenetele, pusztán a Liverpool-siker gólkülönbsége jelentette az egyetlen igazi kérdést. A Newcastle nem tudott megújulni, hogy sorosabb legyen az utolsó 10-15 perc. Végül nem is lett, sőt, a ráadás pillanataiban Pope hibáját kihasználva Ibrahima Konaté csak kapuba gyötörte a negyedik liverpooli gólt.

A címvédő a bajnoki szezonban csupán másodszor szerzett ugyanazon a mérkőzésen legalább három gólt (az első még a nyitófordulóban, a Bournemouth elleni 4-2-vel jött össze). Nem mellékesen 24 fordulónak kellett eltelnie ahhoz, hogy összejöjjön a Liverpool első fordítása a bajnoki idényben: Szoboszlaiék ugyanis eddig csak két pontot tudtak megmenteni a 2025-2026-os kiírásban akkor, ha hátrányba kerültek. Kerkez és Szoboszlai végigjátszotta a találkozót a három pontnak köszönhetően a tabella 5. helyére lépő Liverpoolban, a Newcastle maradt a 10. pozícióban.

Futballmeccs statisztikái

A mérkőzést megelőzően a Newcastle érezhette inkább úgy, hogy van miért visszavágnia a Liverpoolnak, amely a nyáron nem kis veszekedéseket követően, klub- és Premier League-rekordért elhozta a St. James’ Parkból Alexander Isakot, majd az őszi szezonban játszott parázs meccset egy utolsó pillanatos góllal nyert meg 3-2-re. Nos, most az első kaput eltaláló lövés Hugo Ekitiké nevéhez fűződött, viszont sokáig nem billent át a játék a vendégtérfélre, majd az Anthony Gordon-gól lehűtötte a kedélyeket.

Az összkép alapján sokkal meglepőbb volt, hogy a Liverpool nemhogy egyenlített, de megfordította az állást a szünetig, ráadásul a második gólnál a duplázó Ekitiké Kerkez Milostól kapott indítást.

A szünet után előbb Szoboszlai Dominik zárhatott egy akciót kapura lövéssel (Nick Pope védett), majd Hugo Ekitiké előtt adódott lehetőség a mesterhármasra, de célt tévesztett. Idővel alábbhagyott a Newcastle lendülete, s bár a veszély nem szűnt meg teljesen a Liverpool kapuja előtt, bő egy óra játék után eldőlni látszott a meccs, amikor Mohamed Szalah passzából Florian Wirtz elegánsan lőtt a jobb alsó sarokba. S a hazaiak a hosszabbításban sem álltak le, mert az édesapja halála után a csapatba visszatérő Ibrahima Konaté is gólt szerzett a 93. percben.

A címvédő a bajnoki szezonban csupán másodszor szerzett ugyanazon a mérkőzésen legalább három gólt (az első még a nyitófordulóban, a Bournemouth elleni 4-2-vel jött össze). Nem mellékesen 24 fordulónak kellett eltelnie ahhoz, hogy összejöjjön a Liverpool első fordítása a bajnoki idényben: Szoboszlaiék ugyanis eddig csak két pontot tudtak megmenteni a 2025-2026-os kiírásban akkor, ha hátrányba kerültek.

Florian Wirtz futballista

A Liverpool szombati sikerkovácsai: Wirtz (7) és Ekitiké (22) Fotó: PAUL ELLIS Forrás: AFP Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt. A mérkőzés első harmadát, illetve a Newcastle vezető gólját látva semmi sem utalt arra, hogy jó estéje lesz a Liverpoolnak, de elég volt két remek momentum a szombati meccsen, és minden megváltozott. Anthony Gordon révén a 36. percben kerültek előnybe a Szarkák, ám Florian Wirtz remek egyéni villanása után Hugo Ekitiké egyenlített a 41. percben, két perccel később ugyanő köszönt be, Kerkez Milos nagyszerű észrevételének és labdájának, első liverpooli gólpasszának köszönhetően is. Innentől már minden a hazaiak kedvére való volt, Wirtz góllal koronázta meg lenyűgöző teljesítményét, mielőtt a hosszabbításban Ibrahima Konaté lezárta volna a mérkőzést. A Vörösök tavaly április óta először fordítottak meg egy bajnoki meccset, és a 4-1-es siker idei első győzelmük volt a Premier League-ben.

A már említett harmadik gólszerző, a 93. percben betaláló Ibrahima Konaté az édesapja halála óta először pályára lépett pályára. A francia védő két mérkőzést hagyott ki a családi tragédia miatt, és az eredeti tervek szerint még szombaton sem állt volna a Liverpool rendelkezésére, de látva a csapat problémáit, azaz, hogy sérüléshullám csapott le a védőkre, jelentkezett Arne Slotnál, hogy hamarabb visszatérne.

Mesébe illő befejezés volt ez, Konaté első lábbal szerzett liverpooli gólját elérzékenyülve ünnepelte, és az egész csapat köré sereglett, Alisson a kapujából végigsprintelt a pályán, hogy társa mellett legyen. Konaténak sokat jelentettek ezek a pillanatok. „Természetesen nagyon boldog vagyok. Szavakkal sem tudom leírni, mit érzek most, mert az elmúlt két hét nagyon nehéz volt nekem és a családomnak, de ez az élet része. Nehéz elfogadni, de nincs más választásunk - állapította meg szomorúan. - Tudom, hogy a csapatnak sok a sérültje. Amikor telefonáltunk, az edző azt mondta, csak magammal foglalkozzak, nem kell sietnem a visszatéréssel. Ebben a helyzetben viszont fontos volt, hogy visszajöjjek és segítsek a csapatnak. Ma sikerült is, itt az Anfielden - a hangulat elképesztő volt, és erre van szükségünk a szezon végéig. Az én szememben mindig mi vagyunk a jobb csapat a pályán, de néha túl sok gólt kapunk vagy nem szerzünk eleget. Ma viszont nagyon jól csináltuk, és ugyanígy kell mennünk tovább, mérkőzésről mérkőzésre.”

A következőre lesz ideje felkészülni a Liverpoolnak, mert csak jövő vasárnap kerül rá sor. Ki is kell használniuk a rendelkezésükre álló időt, ugyanis különleges ellenfél, a Manchester City látogat legközelebb az Anfieldre.

Ibrahima Konaté futballista

tags: #newcastle #liverpool #meccs #szombaton

Népszerű bejegyzések:

GRC