Gödöllői Röplabda Club

A Győri Audi ETO aranykorszaka Budapesten és azon túl: BL és hazai sikerek

2026.05.11

A Győri Audi ETO KC neve összeforrt a sikerekkel, legyen szó hazai vagy nemzetközi színtérről. A csapat rendszeresen hajt az aranyra, és nem ritkán éri is el azt, gyakran drámai körülmények között, de mindig magabiztosan. Különösen emlékezetesek azok a győzelmek, amelyek Budapesten születtek, hiszen ezek a fővárosi sportesemények adják a legnagyobb közönségnek a lehetőséget, hogy részesei legyenek a diadalnak.

Megvédte BL-címét az MVM Dome-ban a Győri Audi ETO KC

Történelmi győzelemnek lehettek szemtanúi a kézilabda szerelmesei 2025. június 1-jén az MVM Dome-ban, ahol a Győri Audi ETO KC megvédte Bajnokok Ligája-címét, és ismét Európa trónjára ült. A Győri Audi ETO KC a 2024-2025-ös Bajnokok Ligája-idényben megvédte címét, miután 29-27-re legyőzte a budapesti MVM Dome-ban a vasárnap este megrendezett fináléban a dán Odensét. A magyar sztárcsapat fantasztikus játékkal, magabiztosan szerezte meg a győzelmet, ezzel tovább növelve dicsőséges múltját és hagyományait a női kézilabda elitjében.

Teltház, elképesztő hangulat várta a csapatokat. A budapesti MVM Dome-ban 20 ezer szurkoló előtt lépett pályára a Győr, a hangulat pedig már a mérkőzés kezdete előtt is szinte felfoghatatlan volt. A magyar drukkerek zöld-fehérbe öltöztették a lelátókat, és már az első perctől érezni lehetett: ez több, mint egy mérkőzés - ez egy valódi kézilabdaünnep. A döntőben a Győr egy rendkívül erős ellenfelet győzött le, a dán Odense-t.

Sztárok a csúcson: a csapat kulcsemberei, mint például Estelle Nze Minko, vagy a kapuban fantasztikusan védő Sako ismét bizonyították klasszisukat. A fiatal tehetségek is remekül illeszkedtek be, és új energiát hoztak a játékba. Burgaard próbálkozásánál védett még egyet Sako. Az ő beállása is kellett a végén, de igazán komoly izgulnivalónk nem volt. Még egy gyors indítás, Höjlund kezében a labda, de Sako véd. Nagyjából 50 másodpercet leszámítva, végig emberfórban lehet a Győr. Fél kézzel már kezükben a trófea!

Hangulat az MVM Dome-ban a BL döntőn

A Győr alighanem lezárhatta volna a meccset már most, de De Paula ismét leadja, ebből fordul az Odense, Halilcevic pedig gólra váltja a ziccert. Kimaradt! Nem jött össze a hatgólos előny egyelőre. Housheer lövése volt pontatlan. A másik oldalon Hagesö találta el a kapufát, de azért, mert lökték a levegőben... Tchaptchet próbálkozásánál mutatott be bravúrt. Balról sikerül betörni, aztán De Paula kilövi a hosszú alsót! Höjlund adta el a labdát, lerohanásból ziccerig jut az ETO, Nze Minko pedig szépen átemeli Lundét.

Történelem íródott: ez a győzelem nemcsak a 2024/25-ös idény megkoronázása volt, hanem a klub történetének újabb aranybetűs fejezete. A Győri Audi ETO KC immár hetedik alkalommal hódította el a Bajnokok Ligája trófeáját, és ezzel végképp bebetonozta helyét minden idők legsikeresebb női kézilabdacsapatai között.

Ünnep az egész ország számára: a győzelem nemcsak Győr városának, hanem egész Magyarországnak öröm és büszkeség. Az MVM Dome-ban helyet foglaló szurkolók mellett százezrek követték televízión keresztül a mérkőzést. A Győri Audi ETO KC diadala ismét megmutatta, mire képes a magyar kézilabda, ha kitartás, szenvedély és professzionalizmus találkozik. A BL-serleg továbbra is Magyarországon van - és a kézilabdavilág újra meghajol a zöld-fehérek előtt. Hajrá Győr, hajrá magyar kézilabda!

Dominancia a Magyar Kupában

Az Audi ETO története során számos kupagyőzelmet aratott, bizonyítva erejét a hazai mezőnyben. Május első hétvégéjén rendezték meg a Török Bódog Magyar Kupa négyes döntőjét Tatabányán. Az Audi ETO története 24. kupadöntőjében 16. alkalommal hódította el a trófeát.

A Győri Audi ETO KC öt év után újra megnyerte a női kézilabda Magyar Kupát: a tatabányai döntőben 37-26-ra verte a Debrecent. Az ETO az elődöntőben a legutóbbi négy kiírás győztesét, a Ferencvárost is legyőzte, és 16. kupasikerével beérte fővárosi riválisát az örökrangsor élén a Blikk szerint. A Győri Audi ETO KC 37-26-ra legyőzte a DVSC Schaeffler csapatát a női kézilabda Magyar Kupa vasárnapi döntőjében, Tatabányán, így 2021 után ismét elhódította a trófeát.

A mérkőzés után győri oldalról Per Johansson elmondta, tudja, mennyit jelent a klubnak a kupagyőzelem, míg Anna Lagerquist kiemelte, a siker önbizalmat adhat a csapatnak. "Ugyanazt a mestermunkát tettük le az asztalra, mint tegnap" - az ETO vezetőedzője örül, hogy a Magyar Kupát is elhódította csapatával.

A Győri Audi ETO KC kupagyőzelme

Az NB I-es bajnoki címek nyomában

A Győri Audi ETO női kézilabdacsapata szombaton délután 33-29-re győzött a Fradi vendégeként, ezzel bebiztosította bajnoki címét a női kézilabda NB I-ben. A győriek 15. bajnoki címüket szerezték. Az ETO a bajnoki örökrangsorban utolérte a 15-szörös aranyérmes Vasast, 2005 óta csak két alkalommal (2007-ben és 2015-ben) nem nyert aranyérmet az NB I-ben.

A drámai 2018-as NB I döntő: egy gól döntött Budapesten

Drámai körülmények között védte meg magyar bajnoki címét a Győri ETO a női kézilabda NB I-ben. A kisalföldiek ledolgozták hatgólos hátrányukat a Békéscsaba ellen a záró fordulóban, de a lefújás után még ki kellett szurkolniuk, hogy a Ferencváros ne találjon be a Vác ellen az utolsó támadásból.

„Kifulladásig a bajnoki címért” - ez lehetett az FTC és a Győri ETO játékosainak is a jelszava a rendkívül kemény 2017-2018-as szezon utolsó tétmérkőzése előtt. A 26. kör előtt - hattal jobb gólkülönbségének köszönhetően - éllovas FTC a Vácot, a címvédő Győr pedig a Békéscsabát fogadta, a képlet pedig egyszerű volt: ha mind a két csapat nyer, akkor az összgólkülönbség dönt arról, melyik zöld-fehér klubhoz kerül a bajnoki trófea. Ennek megfelelően mindkét csapat óriási elánnal vetette bele magát a mérkőzésbe, a győriek 5-0-s rohammal indítottak.

Győrben a Békéscsaba csak elvétve szerzett gólt, míg a hazaiak szinte percenként dobtak egyet, így a szünetre 12 gólos győri előnnyel vonulhattak a csapatok (20-8). Eközben Budapesten hét gól volt a különbség az első 30 perc után (19-12). Vagyis egy góllal még mindig a Fradi vezette a tabellát.

A fordulás után - ha egyáltalán létezik még ilyen - a favoritok magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak: a Fradi gyorsan elérte a közte tízet, míg az ETO a 35. percben már 15 góllal vezetett. Az ETO a parádézó Nycke Groot és Görbicz Anita páros (előbbi kilenc, utóbbi tíz góllal zárt), illetve a kapuban remekül védő, a második félidőben mindössze hat gólt kapó Kari Aalvik Grimsbö vezérletével végül 25 góllal, 39-14-re nyert - a lefújás után azonban közel sem volt biztos, hogy ez elég lesz a bajnoki címhez, hiszen Budapesten még nagyjából két perc hátravolt a mérkőzésből.

Az utolsó percben Kovács Patrícia hetesből szépített, így az FTC-nek gól kellett a bajnoki címhez: Elek Gábor időkérése után Háfra nem találta el a kaput, így a Fradi „csak” 42-24-re nyert, ami azt jelenti, hogy az ETO összesített gólkülönbsége egy góllal jobb, mint az FTC-é, így a győriek nyerték meg a bajnokságot, történetük során 14. alkalommal. BAJNOK A GYŐRI ETO!

Ambros Martín búcsúja a Győri ETO-tól

Ez volt Ambros Martín utolsó mérkőzése az ETO vezetőedzőjeként, hat sikeres szezont követően ugyanis távozik, és nyártól az orosz Rosztov-Don trénere lesz. A spanyol szakvezető „mesterhármassal” búcsúzott, ebben az idényben a Bajnokok Ligáját és a Magyar Kupát is megnyerte csapatával. Martín 2012 óta négy Bajnokok Ligáját, öt bajnoki címet és öt kupasikert ért el együttesével. „Mindenkinek borzasztó érzés egy góllal elbukni a bajnokságot” - Elek Gábor, az FTC edzője a mérkőzés után.

Magyar bajnokok örök rangsora és szezon végeredmények

A 2017/2018-as szezon végeredménye és a magyar női kézilabda NB I örök bajnokainak listája jól mutatja a Győri Audi ETO KC dominanciáját.

Helyezés Csapat Mérkőzés Győzelem Döntetlen Vereség Gólkülönbség Pont
1.Győri Audi ETO KC2625-1860-568 (+292)50
2.FTC-Rail Cargo Hungaria2625-1878-587 (+291)50
3.Érd2619-7736-626 (+110)38
4.Dunaújvárosi KKA261727734-642 (+92)36
5.Siófok KC261718753-695 (+58)35
6.Váci NKSE2615110805-735 (+70)31
7.Kisvárdai KC SE2613211632-635 (-3)28
8.Alba Fehérvár KC269413682-716 (-34)22
9.DVSC-TVP2610214662-706 (-44)22
10.Budaörsi KC268117710-792 (-82)17
11.MTK Budapest265417655-760 (-105)14
12.Békéscsabai ENKSE265120654-812 (-158)11
13.Kecskeméti NKSE263122595-831 (-236)7
14.Vasas SC261124586-837 (-251)3

Az eddigi bajnokok

  • 15x Vasas
  • 14x Győr
  • 12x FTC
  • 9x Bp. Spartacus
  • 5x Dunaferr
  • 3x Debrecen, Csepel
  • 3x Építők/Hargita
  • 1x VM Fűszért, Miskolc, Bakony Vegyész
A Győri Audi ETO KC ünneplése a bajnoki cím után

Magyar klubok Európában

Az európai szövetség az országok éves rangsora alapján osztotta ki a kupahelyeket. A nőknél a magyarok a Bajnokok Ligájában továbbra is két együttest nevezhetnek - ez a bajnok Győr és az ezüstérmes FTC. Az EHF-kupában alanyi jogon három csapatunk nevezhető - az Érd, a Dunaújváros és a Siófok -, de a magyar szövetség további egy helyre pályázhat, ezt a Vác kaphatja. Így összesen hat női csapat várhatja az őszi európai kuparajtot.

tags: #budapesten #az #aranyra #hajt #a #gyori

Népszerű bejegyzések:

GRC